پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۳/۴/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس کرونا | کد خبر: ۲۸۳۲۳۱۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ساعت ۱۵:۳۰

ثبت حداقل ۷۳ مطالعه بالینی تدابیر "طب ایرانی" برای کووید۱۹ در سامانه‌های رجیستری

آقای دکتر مردانی! اگر حال‌وحوصله مطالعه مقالات روز دنیا را ندارید، یک سرچ ساده قبل از طرح چنین ادعاهایی کار دشواری نیست؛ در مقالات متعدد اثربخشی طب سنتی به اثبات رسیده حتی پروتکل سیستماتیک ریویو نیز در مورد اثربخشی طب چینی در کووید۱۹ منتشر شده است.
ثبت حداقل ۷۳ مطالعه بالینی تدابیر "طب ایرانی" برای کووید۱۹ در سامانه‌های رجیستری,
دکتر سید علی مظفرپور؛ متخصص طب سنتی در واکنش به اظهارات عجیب و قابل پیگرد "مسعود مردانی" عضو ستاد ملی مقابله با کرونا درباره طب سنتی اظهار کرد: آقای دکتر مردانی که عضو‌ کمیته علمی مقابله با کرونا هستند، کل طب سنتی را معادل شیادی معرفی کرده!! بعد هم استدلال کرده است که چینی‌ها هم اوایل حرف طب سنتی چینی را می‌زدند، بعد از آن دیدند نتیجه نمی‌دهد!

وی افزود: اگر حضرتعالی حال‌وحوصله مطالعه مقالات روز دنیا را ندارید، یک سرچ ساده قبل از طرح چنین ادعاهایی، کار دشواری نیست.

این  متخصص طب سنتی تصریح کرد: در قالب مقالات متعدد طب چینی که علاوه بر چین در سایر کشورها نیز انجام شده و به چاپ رسیده است، نشان می‌دهد که (حداقل به‌خلاف اظهار‌نظر شما)، بی‌اثری طب سنتی ثابت نشده بلکه به‌عکس، در مقالات متعدد، اثربخشی طب سنتی به اثبات رسیده است حتی پروتکل سیستماتیک ریویو نیز در مورد اثربخشی طب چینی در کووید19 منتشر شده است.

دکتر مظفرپور اضافه کرد: همچنین حداقل 73 مطالعه بالینی در مورد تدابیر طب ایرانی در کووید19 نیز در سامانه‌های رجیستری ثبت شده است که بیش از 10 مورد آن به پایان رسیده و منتشر شده است؛ اشکالی ندارد کسی حال‌وحوصله تحقیق در حد یک سرچ ساده را نداشته باشد اما قطعاً چنین افرادی نباید تصمیم‌گیر سلامت کشور باشند.

این متخصص طب سنتی خاطرنشان کرد: مسئله تأسف‌آور اینکه در زمانی چنین حرف‌هایی زده می‌شود که روزانه بیش از 400 نفر از هموطنان را از دست می‌دهیم و در شرایطی که سیستم بهداشتی و درمانی خسته و فرسوده شده است، نباید کشور را از هیچ ظرفیتی که می‌تواند حتی اندک کمک کند، محروم کرد؛ نمی‌دانم در این شرایط بحرانی باید به‌دنبال منافع و سلیقه‌های غیرعلمی شخصی بود؟

 
 

انتهای پیام/ تسنیم 

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر