یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱/۲۴/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۳۲۵۸۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ساعت ۱۶:۱۲

توزیع اعتبارات لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ خراسان شمالی مصوب شد

توزیع اعتبارات لایحه بودجه سال 1400 استان خراسان شمالی با پیش بینی اعتبار 688 میلیارد و 851 میلیون و 700 هزار تومان امروز در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان مصوب شد.
توزیع اعتبارات لایحه بودجه سال 1400 خراسان شمالی مصوب شد,

به گزارش خبرنگار عصر اترک، حسن پارسی پور، رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ ریزی خراسان شمالی امروز ظهر در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان درباره پیش بینی اعتبار خراسان شمالی برای بودجه سال مالی 1400 اظهار کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر لایحه بودجه سال مالی 1400 کشور توسط دولت در دست تهیه است، سازمان برنامه و بودجه کشور به تمامی استان ها ابلاغ کرده است که استان ها پیش بینی اعتبارات هزینه ای همچنین تملک دارایی و سرمایه ای خود را انجام و اعلام کنند.

پارسی پور گفت: مبتنی بر این دستورالعمل، اعتبارات پیش بینی شده خراسان شمالی برای بودجه سال مالی 1400 در بخش اعتبارات هزینه ای مبلغ 411 میلیارد و 408 میلیون و 700 هزار تومان برآورد شده است.

وی افزود: از این مبلغ 329 میلیارد و 716 میلیون تومان آن برای حقوق پرسنل و 81 میلیارد و 691 میلیون تومان آن برای سایر هزینه ها پیش بینی شده است.

وی خاطر نشان کرد: اعتبارات هزینه ای پیش بینی شده خراسان شمالی برای بودجه سال مالی 1400 در مقایسه با بودجه سال مالی 99، 62 درصد افزایش داشته است.

پارسی پور یادآور شد: از محل این اعتبار پیش بینی شده، عیدی هر کارشناس مبلغ یک میلیون و 500 هزار تومان مد نظر قرار گرفته است.

وی در ادامه درباره پیش بینی اعتبارات تملک دارایی و سرمایه ای استان برای بودجه سال مالی 1400 نیز اظهار کرد: در همین زمینه برای خراسان شمالی پیش بینی اعتبار در ردیف سه درصد درآمد حاصل از فروش نفت مبلغ 22 میلیارد و 713 میلیون تومان، در ردیف تملک و دارایی های سرمایه ای مبلغ 206 میلیارد و 744 میلیون تومان و در ردیف مالیات بر ارزش افزوده مبلغ 47 میلیارد و 985 میلیون تومان برآورد شده است.

وی گفت: در مجموع، سر جمع پیش بینی اعتبارات تملک دارایی و سرمایه ای بودجه سال مالی 1400 برای خراسان شمالی 277 میلیارد و 443 میلیون تومان است درحالیکه اعتبار مصوب تملک دارایی و سرمایه ای بودجه سال مالی 99 برای خراسان شمالی 206 میلیارد و 770 میلیون تومان بوده است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ ریزی خراسان شمالی افزود: این بخش اعتبار برای بودجه سال 1400 در مقایسه بودجه سال 99 برای خراسان شمالی با 34 درصد افزایش تنظیم شده است.

به گزارش عصر اترک، در جلسه امروز شورای برنامه ریزی و توسعه استان، اعضای این جلسه با 17 رای موافق، اعتبارات لایحه بودجه سال 1400 استان خراسان شمالی را مصوب کردند.

در این جلسه محمد علی شجاعی، استاندار خراسان شمالی نیز فرمانداران استان را مخاطب قرار داد و اعلام کرد: تمامی فرمانداران نسبت به ارزیابی مناطق مختلف در محدوده شهرستانی خود اقدام و وضعیت دریافت امکانات و زیرساخت های هر منطقه از شهرستان خود را شناسایی کنند.

شجاعی افزود: درصورتیکه در هر شهرستان منطقه ای در مقایسه با سایر مناطق آن شهرستان از دریافت عادلانه امکانات یا زیرساخت ها محروم مانده است برای آن مناطق پروژه ویژه تهیه شود تا در بودجه سال مالی 1400 امکان اجرای آن پروژه ها مد نظر قرار گیرد.

انتهای پیام/قهرمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک