یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱/۲۴/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۲۶۱۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ساعت ۱۴:۱۹
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی :

سهم مشارکت کارمندان خراسان شمالی در پویش ایران مهربان ۶۵۰۰ نفر است

مجید الهی راد، با اشاره به اینکه تعداد ۳۲ هزار و ۵۹۱ کارمند رسمی و غیررسمی در سطح استان مشغول به فعالیت هستند، گفت:  هدف‌گذاری بر این اساس است که از این تعداد کارمند ۲۰ درصد آنها شامل ۶ هزار و ۵۱۰ نفر در این طرح مشارکت کنند.
سهم مشارکت کارمندان خراسان شمالی در پویش ایران مهربان ۶۵۰۰ نفر است,

به گزارش عصراترک ، مجید الهی راد ،مدیرکل کمیته امداد امام خمینی ( ره) ظهر امروز در ایران مهربان اظهار داشت: پویشی تحت عنوان ایران مهربان با شعار ایران سرزمین مهربانی در کشور با هدف حمایت از ایتام و محسنین نیازمند شکل گرفته است.

وی ادامه داد: طرح اکرام ، طرحی انسان دوستانه است که از نیمه دوم سال ۱۳۷۸ با هدف حمایت مادی و معنوی از کودکان یتیم در زمینه های تحصیل، معیشت، درمان در کمیته امداد آغاز و در حال انجام است.

الهی راد با اشاره به اینکه  سه هزار و ۱۴۵ یتیم تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی استان قرار دارد، گفت: از این تعداد ۸۳۳ نفر در سنین کمتر از ۱۰ سال ، یک هزار و ۹۵۱ نفر در رده سنی ۱۱ تا ۱۸ سال و ۳۶۱ نفر در رده سنی ۱۸ تا ۲۵ سال قرار دارند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی با بیان اینکه دو هزار و ۵۲۵ فرزند محسنین تحت پوشش کمیته امداد استان قرار دارند، افزود: در حال حاضر ۲۰ هزار و ۹۸۴ حامی در سطح استان و خارج استان فرزندان ایتام و محسنین را حمایت می کنند.

این مقام مسئول سرانه ای که حامیان در طول ماه پرداخت می کنند را مبلغ ۹۷ هزار و ۶۰۰ تومان عنوان کرد و گفت: سرانه دریافتی ایتام و‌محسنین در مجموع ۳۶۰ هزار تومان است که توسط حامیان در طول سال برای آنها پرداخت می شود .

وی‌خاطرنشان کرد: پیش بینی شده است که تا بهار ۱۴۰۰ هیچ یتیمی در سطح کشور وجود نداشته باشد و سرانه دریافتی آنها به مبلغ ۷۰۰ هزار تومان ارتقا پیدا کند.

الهی راد با اشاره به اینکه براساس آخرین آمار اعلام شده تعداد ۳۲ هزار و ۵۹۱ کارمند رسمی و غیررسمی در سطح استان مشغول به فعالیت هستند، ادامه داد:  هدف‌گذاری بر این اساس است که از این تعداد کارمند ۲۰ درصد آنها شامل ۶ هزار و ۵۱۰ نفر در این طرح مشارکت ایجاد کنیم.

وی اضافه کرد : همچنین با حامیان موجود طرح اکرام که پنج‌هزار و ۲۴۳ هستند ارتباط گرفته می شود که حامیان جدید معرفی کنند .

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: از تعداد ۲۵ هزار و ۹۸۰ واحد صنفی سطح استان پیش بینی شده است که ۳۲ درصد واحد‌های صنفی شامل هشت هزار و ۳۱۳ حامی در این طرح مشارکت داشته باشند.

 الهی راد عنوان داشت : سازوکار طرح اکرام در سایت اکرام بارگذاری شده است متقاضیان حمایت از فرزندان معنوی می‌توانند با ثبت نام در این طرح از طریق روشهای مختلف نسبت به پرداخت مبلغ و حمایت از این کودکان اقدام کنند.

 

انتهای پیام/ رحمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک