یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱/۲۴/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۲۶۲۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ساعت ۱۳:۳۲
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی خبر داد:

افزایش سه برابری سهمیه کتاب خراسان شمالی از سمت وزارت ارشاد در سال ۹۹

حسین فرخنده گفت: کتابخانه های استان نیازمند کتاب های بیشتر  است و همزمان پیگیر غنی کردن کتابخانه های استان هستیم و علاوه بر موضوع فوق با پیگیری های انجام شده ، سهمیه کتاب استان از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد  اسلامی، امسال نسبت به سال گذشته به بیش از سه برابر افزایش یافته است.
افزایش سه برابری سهمیه کتاب خراسان شمالی از سمت وزارت ارشاد در سال 99,

حسین فرخنده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی در گفتگو با عصراترک  گفت: این حرکت فرهنگی در راستای ارتقاء و توسعه فرهنگ کتابخوانی و غنی سازی کتابخانه های عمومی استان با پیگیری های فرهنگ وارشاد اسلامی صورت گرفته است.


وی با اشاره به 25 هزار نسخه کتاب اهدایی افزود: بخش عمده کتاب ها با توجه کمبود کتاب، به کتابخانه مرکزی بجنورد و مابقی در بین سایر کتابخانه های استان توزیع خواهد شد.


این مقام مسئول موضوعات کتاب هایی اهدایی را در زمینه علوم انسانی، دینی و مذهبی، تاریخی، هنری، علمی، رمان و ادبیات و کودک و نوجوان دانست و تصریح کرد: با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان چهار نفر از کتابداران استان  این کتاب ها را انتخاب کرده اند.


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی با بیان اینکه تنوع کتاب ها در ایجاد جاذبه های بیشتر برای کتابخوانی و افزایش سرانه مطالعه بسیار موثر است از همکاری های ریاست سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی در انجام این حرکت ارزشمند فرهنگی قدردانی کرد.


فرخنده با اشاره به راه اندازی 24 کتابخانه روستایی و شهری در 4 سال اخیر در استان خراسان شمالی و افزایش سرانه فضای مطالعه در استان افزود: کتابخانه های استان نیازمند کتاب های بیشتر  است و همزمان پیگیر غنی کردن کتابخانه های استان هستیم و علاوه بر موضوع فوق با پیگیری های انجام شده ، سهمیه کتاب استان از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد  اسلامی، امسال نسبت به سال گذشته به بیش از سه برابر افزایش یافته است.

 

انتهای پیام/ رحمانی 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک