یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱/۲۴/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس کرونا | کد خبر: ۲۸۳۲۷۳۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ساعت ۱۴:۴۵

امکان تغذیه نوزاد با شیر مادر مبتلا به کرونا بلافاصله پس از زایمان

مدیر گروه سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: مادر مبتلای قطعی یا مشکوک به کووید 19 بلافاصله پس از زایمان می تواند تماس پوست با پوست نوزاد خود را برقرار و تغذیه با شیر خود را شروع کند.
امکان تغذیه نوزاد با شیر مادر مبتلا به کرونا بلافاصله پس از زایمان,

به گزارش گروه دریافت خبر عصراترک، مریم پورآدینه افزود: برقراری تماس پوست با پوست مادر و نوزاد موجب تنظیم دمای بدن نوزاد و پیامدهای فیزیولوژیک دیگر می شود همچنین قرار گرفتن نوزاد در کنار مادر، شروع زودرس تغذیه با شیر مادر را امکان پذیر ساخته و باعث کاهش مرگ و میر نوزاد می شود.

وی بیان داشت: تاکنون ویروس کووید 19 در شیر مادر مبتلای قطعی یا مشکوک به این ویروس مشاهده نشده است بنابراین از طریق تغذیه مستقیم از پستان مادر یا از طریق شیرمادر مبتلای قطعی یا مشکوک به ویروس کرونا منتقل نمی شود.

پورآدینه خاطرنشان کرد: اگر مادر مبتلای قطعی یا مشکوک به کووید 19 به تازگی بر روی پستان یا قفسه سینه خود سرفه کرده باشد باید قبل از تغذیه کودک، پستان خود را به آرامی با آب گرم و صابون به مدت حداقل 20 ثانیه بشوید ولی شست و شوی مکرر پستان، قبل از هر بار تغذیه کودک با پستان مادر یا دوشیدن شیر ضرورتی ندارد.

وی با بیان این که نوزادان و شیرخواران از نظر عفونت کووید 19 کم خطر هستند، گفت: در اغلب موارد ابتلا به عفونت این ویروس، کودکان بیماری خفیف یا بدون علامت را تجربه کرده اند.

پورآدینه توصیه کرد: مادران شیرده مبتلای قطعی یا مشکوک به کووید 19 حتما دست ها را مرتب با آب و صابون بشویند یا از شوینده های پایه الکلی به خصوص قبل از لمس کودک استفاده کنند.

وی با تاکید بر استفاده از ماسک در هنگام تغذیه کودک گفت: از ماسک چندین بار استفاد نکنید و به محض مرطوب شدن، ماسک را تعویض کرده و بلافاصله دور بریزید همچنین برای درآوردن ماسک، جلوی ماسک را لمس نکنید بلکه آن را از پشت جدا کنید.

 
انتهای پیام / رحمانی 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

058-32230729 - 058-32288068

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک