پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۳/۴/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۳۴۰۱۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ساعت ۱۴:۵۵

اشتغال‌زایی ۱۵۰۰ مددجوی خراسان شمالی از طریق راهبری شغلی

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی گفت: امسال هزار و 500 مددجوی تحت حمایت این نهاد از طریق راهبری شغلی صاحب شغل شدند.
اشتغال‌زایی 1500 مددجوی خراسان شمالی از طریق راهبری شغلی,

به گزارش عصر اترک،  مجید الهی راد بابیان اینکه این اشتغال‌ها در بخش‌های دام و کشت زعفران و سایر اشتغال‌های بومی استان بوده است افزود: در این زمینه حدود 61 میلیارد تومان تسهیلات به این افراد پرداخت‌شده است.

وی بابیان اینکه هم‌اکنون 50 نفر در قالب راهبری شغلی با کمیته امداد خراسان شمالی همکاری دارند، افزود: به‌کارگیری راهبران شغلی در راستای پایدارسازی اشتغال و توانمندسازی مددجویان یکی از سیاست‌های کمیته امداد برای اشتغال‌زایی محرومان است.

وی از راهبری شغلی به‌عنوان یک فعالیت اقتصادی و کارآفرینی نام برد و اضافه کرد: طی این فرآیند کارآفرینان، طرح‌های اشتغال‌زایی خود را به کمیته امداد پیشنهاد می‌دهند و با دریافت تسهیلات نسبت به توانمندسازی مددجویان و ایجاد اشتغال پایدار برای آنان اقدام می‌کنند.

الهی راد در ادامه به بیان گزارشی از فعالیت‌های حوزه اشتغال اشاره کرد و گفت: ۱۰۰ درصد اعتبارات اشتغال پایدار روستایی طی امسال جذب‌شده است.

وی گفت: طی 9 ماهه امسال بیش از 100 میلیارد تومان تسهیلات برای ۲ هزار و ۳۷۳ طرح اشتغال‌زایی مددجویان خراسان شمالی پرداخت‌شده است.

وی افزود: از این میزان هزار و ۷۴۷ طرح اشتغال از محل منابع بانکی و تبصره ۱۶، ۴۳۷ طرح از محل منابع امدادی و ۸۹ طرح نیز از محل تسهیلات اشتغال پایدار روستایی پرداخت‌شده است.

انتهای پیام/گ

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک