سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۳/۸/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۳۴۰۴۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ساعت ۱۴:۰

یک فولادساز: با قطع برق ۱۰۰۰کارگر را بیکار کردیم/ گفتند تا آخر سال وضع همین است

یک تولیدکننده فولاد با انتقاد از قطع شدن برق واحدهای تولیدی گفت: بیش از هزار نفر از نیروی انسانی ما به دلیل تعطیلی کارخانه بیکار شدند و هیچ کس پاسخگو نیست.
یک فولادساز: با قطع برق ۱۰۰۰کارگر را بیکار کردیم/ گفتند تا آخر سال وضع همین است,
حمید وطن دوست یک تولیدکننده در حوزه فولاد  با گلایه از اینکه توزیع نامناسب برق باعث شده تا واحد تولیدی ما با 10 روز خاموشی روبرو شود، اظهار داشت: از 10 روز گذشته صحبت هایی مبنی بر لزوم کاهش استفاده از برق در کارخانجات مطرح شد و ما نیز این موضوع را مدیریت کرده و تاحد امکان مصرف برق خود را کاهش دادیم اما شرکت برق به یک باره تصمیم به قطع برق واحد تولیدی ما گرفته است.

وی با اعلام اینکه به ما گفته شده تا اطلاع ثانوی فقط در حد روشنایی برق در اختیار دارید، گفت: چهارشنبه هفته گذشته با توجه به اعتراضات ما شرکت برق 7 مگاوات برق در اختیار ما قرار داد این درحالی است که ظرفیت نیاز ما به برق 57 مگاوات است اما عمر ارائه این برق نیز به یک روز نکشید و شرکت برق آن 7 مگاوات را نیز قطع کرد.

این تولیدکننده فولاد گفت: قطعی یک باره 7 مگاوات برق باعث شد تا 20 تن مواد فولادی که در کوره ما قرار داشت تخلیه شده و 200 میلیون تومان ضرر به واحد تولیدی وارد شد. اما هیچکس پاسخگوی زیان تولیدکنندگان نیست.

وطن دوست با اعلام اینکه واحد تولیدی ما در منطقه محروم بوئین زهرا قرار دارد و 1200 کارگر دارد، اظهار داشت: عدم تخصیص برق باعث شده ما به اجبار کارخانه را تعطیل کنیم و این موضوع هزار نفر از نیروی اسانی ما را بیکار کرد است نکته قبل توجه اینجاست شرکت برق در نهایت طی دو روز گذشته 12 مگاوات برق در اختیار ما قرار داده اما این میزان برق فقط جوابگوی 50 درصد فعالیت یکی از خطوط تولید ما هست و 6 خطوط دیگر ما تعطیل هستند. نمی دانیم با بیکاری کارگران سرنوشت آنها چه خواهد شد. هیچ کس پاسخگوی ما نیست در نهایت به ما می گویند تا پایان سال وضعیت به این شکل است و شما می توانید نیروی کار خود را برای دریافت بیمه بیکاری معرفی کنید.

وی با اشاره به اینکه دو کارخانه آریان فولاد و ذوب اهن امروز در شرایط بسیار سختی قرار دارد، گفت: ماظرفیت تولید دو میلیون تن میلگرد نبشی و شمش فولاد را داریم اما با توجه به این شرایط نمی توانیم تولید کنیم و هیچ کس هم جوابگوی بیکاری کارگران ما نیست، ما به زحمت بازار برای محصولات خود ایجاد کرده ایم و این مشکل حجم زیادی از بازارهای ما را از دست خواهد داد.

انتهای پیام/ تسنیم

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک