پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۳/۴/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۳۴۱۳۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ساعت ۱۴:۴
امام جمعه آشخانه:

بازگشت مشروط آمریکا به برجام به ضرر ایران است

حجت الاسلام احمد زاده با بیان اینکه پیش بینی می شود بایدن برای کسب حمایت سایر کشور ها به برجام بر گردد، گفت: آمریکا برداشتن تحریم ها را مشروط به مذاکره و امتیاز دادن ایران در زمینه های موشکی و منطقه ای خواهد کرد، که این جز ضرر برای ما چیزی نخواهد داشت.
بازگشت مشروط آمریکا به برجام به ضرر ایران است,

به گزارش عصر اترک از مانه و سملقان حجت السلام و المسلمین احمد زاده، امام جمعه آشخانه در خطبه های نماز جمعه، با اشاره به مناسبت های هفته و سالروز وفات حضرت ام البنین (س) و تکریم از مادران و همسران شهدا، گفت: حضرت ام البنین (س) در بدو ورود به خانه امام علی (ع)، همواره خود را در خدمت فرزندان حضرت فاطمه(س) می دیدند و مادری کردن در حق ایشان را فرصت و توفیقی  خدا دادی در زندگی خود می دانستند و همواره با ادب رفتار می کردند. 

حجت الاسلام احمد زاده با اشاره به نزدیکی سالگرد 42سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، اهداف و آرمان های انقلاب را برشمرد و گفت: انقلاب برای برچیدن بساط استعمار، استبداد و دخالت بیگانگان در امور داخلی و برای پایان دادن به حقارت ها و اهانت های قدرت های سلطه گر علیه ملت ایران انجام شد.

احمد زاده افزود : واقعیت های 42سال گذشته این ادعا را به راحتی اثبات می کند و بر این واقعیت صحه میگذارد که آمریکای کارتر تا ترامپ در مصاف با انقلاب اسلامی نه تنها هیچ غلطی نتوانست انجام دهد، بله در معرض افول است.

وی با اشاره به مراسم تحلیف رئیس جمهور آمریکا که واشنگتن به یک پادگان نظامی تبدیل شد، گفت: بنا به اظهار نظر بسیاری از متفکران جهان و  اعتراف سیاست مداران و رسانه ها و حتی مردم عادی آمریکا؛ نظام سیاسی این کشور در مسیر فروپاشی و افول است.  

وی با اشاره به این سخن پیر جماران که "اسلام ابر قدرت ها را به خاک مذلت خواهد نشاند"،افزود: چه آمریکا باشید چه نباشد انقلاب اسلامی در انجام رسالت الهی خود در تداوم نهضت انبیاء و تاکید بر پایبندی به اصول و مبانی و حرکت در مسیر مستقیم و توحیدی است و سرانجام به دست صاحب اصلی خود می رسد. 

احمد زاده گفت: ترامپ هم رفت تا مانند سایر همتایانش در تاریخ محو شود؛ اما انقلاب اسلامی ایران ماندگار شد، ریشه دواند و شاخ و برگ گستراند. 

وی با اشاره به بخشی از سخنان رهبر انقلاب در مورد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، مبنی بر اینکه فرقی ندارد چه کسی رئیس جمهور شود و توصیه به اینکه باید قدرتمند شویم تا 50 سال آینده، جهانیان برای یافتن تازه های علمی مجبور به آموختن  زبان پارسی شوندو زبان پارسی. به این شکل به زبان بین المللی تبدیل شود، گفت:  این امپراطوری (آمریکا)  دیری نخواهد پایید و عمر طولانی نخواهد داشت و منهدم خواهد شد. 

احمدزاده با برشمردن سیاست ها و منافع امریکا در برابر ایران، گفت: سیاست ها و و منافع آمریکا، در ابعاد گوناگون  در تضاد اصولی با سیاست ها و منافع ملت ایران قرار دارد. 

وی افزود: در زمینه فرهنگی ملت ایران معتقد به دین اسلام و اجرای کامل آن در تمامی ابعاد زندگی خود است، در حالی که آمریکا مبلغ سکولار و به دنبال نفی دین اسلام در همه ابعاد آن است. 

امام جمعه آشخانه همچنین افزود:  در زمینه اقتصادی ملت ایران به دنبال استقلال و عدم وابستگی است در حالی که آمریکا به دنبال وابستگی ملت ایران و تمام ملت های جهان به اقتصاد و کالا های تولیدی خود و تقویت نظام سرمایه داری خود است.

احمد زاده گفت: در زمینه سیاسی ملت ایران به دنبال اصولی است که اسلام عزیز و پیامبر و ائمه به دنبال آن هست.  این در حالی است که در زمان رژیم سابق (پهلوی)،آمریکا در تمامی ابعاد اقتصادی، سیاسی،نظامی،  ملت ایران دخالت و بلکه تصمیم گیر اصلی بود. اماملت ایران با اعتماد به خود و توانایی هایش بر اساس مکتب اسلام با پدید آوردن انقلاب بزرگ، خود را از بردگی کامل امریکا و چپاول شدن توسط آنها نجات داده است. 

احمد زاده با بیان اینکه پیش بینی می شود که بایدن برای کسب حمایت سایر کشور ها به برجام  بر خواهد گشت، اظهارکرد: آمریکا برداشتن تحریم ها را مشروط به مذاکره و امتیاز دادن ایران در زمینه های موشکی و منطقه ای خواهد کرد، کاری که ترامپ جمهوری خواه نتوانست انجام دهد اما همانطور که رهبر انقلاب فرمودند،مساله ما برگشتن یا برنگشتن آمریکا نیست، مطالبه منطقی  و عقلانی ما، رفع تحریم هاست.

احمد زاده در پایان، گفت: تحریم ها باید برداشته شود این حق غصب شده ملت ایران است آمریکا و اروپا که آویزان آمریکاست باید به وظیفه خود عمل کندو تحریم ها را بر دارد. اگر تحریم ها برداشته شود برگشت آمریکا به برجام معنا می یابد (در غیر این صورت برگشتش معنایی ندارد و مضر است.
انتهای پیام/ صدیقی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر