سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۴/۱۳/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۴۵۰۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ساعت ۱۸:۱

اولین شهر ملی تالابی خمیر، عنوان جهانی می‌گیرد

شهردار بندر خمیر گفت: در کنوانسیون رامسر که قرار است اواخر بهمن تا اوایل اسفند برگزار شود، شهر تالابی خمیر عنوان جهانی را از یونسکو می‌گیرد.
اولین شهر ملی تالابی خمیر، عنوان جهانی می‌گیرد,

جواد محمودی شهردار شهر خمیر که عنوان شهر ملی تالابی ایران را دارد،  گفت: سازمان جهانی یونسکو اوایل تنها تالاب‌ها را ثبت می‌کرد اما بعدها به این موضوع رسید که باید شهرها را ثبت کند چون مردم شهرها، حافظان تالاب‌ها هستند. هزاران سال مردم کنار این تالاب‌ها زندگی کرده و آن را حفظ کرده اند اگر هم که تالابی از بین رفته مردم از بین برده اند. ما کاندید شدیم و روی این موضوع کار کردیم.

وی با بیان اینکه این تالاب حدود ۲۰ درصد پوشش جنگلی را دارد گفت: روی این موضوع برای برندسازی شهر کار کردیم. در واقع تنها شهری بودیم که به سمت گرفتن این عنوان رفته بود. در کشور هم حمایت خوبی از آن شد.

محمودی بیان کرد: شهر خمیر سال ۹۷ اولین شهر تالابی ملی شد و الان هم کاندید جهانی شهر تالابی در کنوانسیون جهانی رامسر هستیم. پرونده آن را ۵ ماه پیش به ژنو فرستادیم و اوایل اسفند ماه مشخص می‌شود که جهانی می‌شود یا نه.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک