سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۴/۱۳/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۴۵۳۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ساعت ۱۶:۱۹
مدیرکل پزشکی قانونی خراسان شمالی اعلام کرد:

افزایش ۹ درصدی مصدومان نزاع و درگیری در استان/صعود ۲۲ درصدی در محکومیت قصور پزشکی

مدیرکل پزشکی قانونی خراسان شمالی گفت: ارجاع پرونده های مصدومیت ناشی از نزاع و درگیری به پزشکی قانونی استان در 9 ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته 9.4 درصد افزایش یافت.
افزایش 9 درصدی مصدومان نزاع و درگیری در استان/صعود 22 درصدی در محکومیت قصور پزشکی ,

به گزارش خبرنگار عصر اترک، حسن محمدزاده، مدیرکل پزشکی قانونی خراسان شمالی ظهر امروز در نشست خبری اظهار کرد: ارجاع پرونده های مصدومیت ناشی از نزاع و درگیری به پزشکی قانونی استان در 9 ماهه سال 98 تعداد پنج هزار و 995 فقره ( چهار هزار و 664 مورد مرد صدمه دیده و هزار و 931 مورد زن صدمه دیده ) بودند.

محمدزاده گفت: ارجاع پرونده های مصدومیت ناشی از نزاع و درگیری به پزشکی قانونی استان در 9 ماهه امسال نیز تعداد شش هزار و 560 فقره ( چهار هزار و 410 مورد مرد صدمه دیده و دو هزار و 150 مورد زن صدمه دیده) بوده اند.

وی افزود: تعداد پرونده های مربوط به مصدومان در نزاع و درگیری در استان در 9 ماهه امسال در مقایسه با 9 ماهه سال گذشته 9.4 درصد افزایش یافته است.

وی خاطر نشان کرد: رتبه خراسان شمالی در زمینه تعداد مصدومان نزاع و درگیری به نسبت جمعیتی که دارد، در سال گذشته در رتبه یازدهم کشور قرار گرفته است.

وی بیان کرد: بیشترین تعداد مصدومان نزاع در سال 98، به ترتیب در شهرهای اسفراین، شیروان، فاروج، بجنورد، مانه و سملقان، گرمه، جاجرم و راز و جرگلان بوده است.

مدیرکل پزشکی قانونی خراسان شمالی در ادامه به پرونده های ارجاع شده در زمینه همسر آزاری و کودک آزاری به پزشکی قانونی استان به منظور بررسی نیز اعلام کرد: در 9 ماهه امسال در مقایسه به 9 ماهه سال گذشته تعداد پرونده های همسر آزاری 5.4 درصد و تعداد پرونده های کودک آزاری نیز 66.6 درصد کاهش یافته اند.

وی در ادامه یادآور شد: در سال گذشته رتبه خراسان شمالی در زمینه همسر آزاری در رتبه دوازدهم و در زمینه کودک آزاری در رتبه هجدهم کشور قرار گرفته بود.

وی درباره ارجاع پرونده های مربوط به ادعای قصور پزشکی به پزشکی قانونی استان به منظور ارزیابی مسئله نیز عنوان کرد: در 9 ماهه سال 98، 88 پرونده ارجاع شد که 30 پرونده مربوط به ادعای قصور منجر به فوت و 58 پرونده نیز مربوط به ادعای قصور منجر به عارضه و صدمه بودند.

محمدزاده افزود: پاسخ پزشکی قانونی نسبت به به 55 پرونده، تبرئه و نسبت به 29 پرونده نیز محکومیت بود.

وی همچنین عنوان کرد: در 9 ماهه سال جاری نیز 103 پرونده مربوط به ادعای قصور پزشکی به پزشکی قانونی استان به منظور ارزیابی مسئله ارجاع شد که 42 پرونده مربوط به ادعای قصور منجر به فوت و 61 پرونده نیز مربوط به ادعای قصور منجر به صدمه و عارضه بودند.

وی گفت: پزشکی قانونی نسبت به 66 پرونده، تبرئه و نسبت به 37 پرونده نیز محکومیت اعلام کرد.

مدیرکل پزشکی قانونی خراسان شمالی خاطر نشان کرد: بیشترین شکایت ها از جراحان و پزشکان زنان و زایمان بوده اند.

وی در بخش دیگری از سخن خود درباره خودکشی های منجر به فوت نیز بیان کرد: در این زمینه در 9 ماهه سال 97، خراسان شمالی در رتبه نوزدهم و در 9 ماهه سال 98، خراسان شمالی در رتبه هجدهم کشور قرار گرفت.

وی همچنین گفت: در زمینه قتل نیز در 9 ماهه سال 97، خراسان شمالی در رتبه هفدهم و در 9 ماهه سال 98، خراسان شمالی در رتبه چهاردهم کشور قرار گرفت.

مدیرکل پزشکی قانونی خراسان شمالی در ادامه عنوان کرد: در زمینه فوت ناشی از حوادث کار، در 9 ماهه سال 97 و در 9 ماهه سال 98، خراسان شمالی در رتبه ششم کشور قرار داشت.

محمدزاده افزود: در زمینه وقوع حوادث در کار، در 9 ماهه سال 97، خراسان شمالی در رتبه بیستم و در 9 ماهه سال 98، خراسان شمالی در رتبه سیزدهم کشور قرار داشت.

انتهای پیام/قهرمانی    

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک