سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۴/۱۳/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۴۵۷۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ساعت ۱۶:۴۲
در نشست با خبرنگاران خراسان شمالی اعلام شد؛

تغییر فرماندار جاجرم در دستور کار/ افزایش ۲ شهرستان جدید به تقسیمات خراسان شمالی، در دست اقدام

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی به همراه مدیران کل حوزه خود ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه استان درباره اقدامات برای برگزاری انتخابات سال 1400، تصمیمات بر تغییرات مدیریتی همچنین پیگیری افزایش تقسیمات شهرستانی در استان پاسخ دادند.
تغییر فرماندار جاجرم در دستور کار/ افزایش 2 شهرستان جدید به تقسیمات خراسان شمالی، در دست اقدام,

به گزارش خبرنگار عصر اترک، احمد برادران، معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استانداری خراسان شمالی ظهر امروز در نشست خبری درباره برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شورای شهرها و روستاها در سال 1400 اظهار کرد: ثبت نام از نامزدهای انتخابات شورای شهرها از 20 اسفند ماه امسال شروع می شود و تا مدت شش روز ادامه دارد.

برادران افزود: ثبت نام از نامزدهای انتخابات شورای روستاها و عشایر نیز از 16 فروردین ماه سال آتی آغاز می شود و تا مدت شش روز ادامه دارد.

وی همچنین گفت: ثبت نام از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری نیز در 21 اردیبهشت ماه سال آتی آغاز می شود.

وی عنوان کرد: در خراسان شمالی بابت انتخابات سال آتی بیش از هزار و 200 شعبه اخذ رای خواهیم داشت.

برادران عنوان کرد: سه نفر از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی شامل علی جدی، محمد وحیدی و حسین پور ناظر بر رسیدگی بر صلاحیت و فرآیند برگزاری انتخابات شورای شهرها و روستاهای استنان خواهند بود.

وی خاطر نشان کرد: فرمانداران نیز در هماهنگی با هیات نظارت بر انتخابات شوراهای استان، 30 نفر از معتمدان استان را برای نظارت بر فرآیند انتخابات شوراهای شهرها و روستاها و عشایر معرفی خواهند کرد.

وی در ادامه با تاکید بر اهمیت حضور و و مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق های رای در انتخابات سال آتی، عنوان کرد: از هم اکنون تامین زیرساخت های برگزاری انتخابات پیش رو برای خراسان شمالی آغاز شده است.

معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استانداری خراسان شمالی گفت: تصمیم برای برگزاری الکترونیکی انتخابات باید از سوی وزارت کشور به استان ها ابلاغ شود.

وی به ارتقای پوشش اینترنتی، تلفن همراه و شبکه های صدا و سیما در استان به ویژه در مناطق مرزی نیز اشاره کرد و یادآور شد: مجوز تامین 15 دستگاه جدید در زمینه ارتقای هر چه بیشتر پوشش تلفن همراه و اینترنت ایرانسل برای نقاط مرزی استان را اخذ کرده ایم.

وی در ادامه به پوشش گازی 99 درصد از روستاهای مرزی استان که بالای 20 خانوار هستند نیز اشاره کرد.

با این وجود، برادران خاطر نشان کرد: هزار و 200 خانوار روستایی که زیرساخت های انتقال شبکه گاز به پای درب منازل آنها منتقل شده بود به علت ناتوانی مالی در انجام لوله کشی گاز داخل منزل از نعمت گاز محروم مانده بودند.

وی بیان کرد: با مشارکت و همراهی خیران، لوله کشی گاز داخل منزل بیش از هشت هزار خانوار از آنان انجام شد، با این وجود، هنوز کمتر از چهار هزار خانوار روستایی دیگر امکان اتصال به شبکه گاز را ندارند که سهمیه نفت دریافت می کنند.

وی افزود: بهره مندی این تعداد خانوار از نعمت گاز باید با همراهی خیران و اختصاص اعتبار از محل بودجه شهرستان ها محقق شود.

معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استانداری خراسان شمالی در ادامه به بیماری کرونا نیز اشاره و از عادی انگاری و کم اهمیت شدن رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی 25 درصد از شهروندان استان ابراز تاسف کرد.

وی گفت: در حال حاضر فقط 75 درصد از هم استانی ها اهمیت به رعایت پروتکل های بهداشتی را جدی گرفته اند و این در حالی است که اهمیت به این موضوع باید همگانی باشد.

وی با یادآوری این مطلب که شهرستان اسفراین از وضعیت زرد به وضعیت نارنجی تغییر یافته است، اعلام کرد: در سطح استان منع تردد شبانه از 17 بهمن ماه از ساعت 21 تا 3 بامداد آغاز شده است.

برداران همچنین در این جلسه در پاسخ به تصمیمات درباره تغییرات مدیریتی برای فرمانداری های شیروان و جاجرم نیز اعلام کرد: گزینه ها برای انتخاب فرماندار جدید شهرستان شیروان به وزارت کشور معرفی شده است.

وی افزود: تغییر فرماندار کنونی جاجرم که تقاضای جابجایی را داشت نیز در دستور کار قرار داده ایم.

معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استانداری خراسان شمالی یادآور شد: به جز این دو تغییر، تغییر مدیریتی دیگری را در دستور کار نداریم.

 افزایش 2 شهرستان جدید به تقسیمات خراسان شمالی، در دست اقدام

رجایی نیا، مدیر کل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات در استانداری خراسان شمالی نیز در این جلسه درباره تصمیمات استانداری خراسان شمالی در زمینه تقسیمات و الحاقات به جغرافیای استان نیز به خبرنگاران اعلام کرد: انجام تقسیمات و یا الحاقات در هر استانی، فرآیندی طولانی است که بابت آنها باید مطالعات کارشناسی و اخذ موافقت ها در دستگاه های بالا دست انجام شوند.

رجایی نیا اعلام کرد: افزایش تعداد شهرستان های خراسان شمالی از هشت شهرستان به 10 شهرستان را پیگیری کرده و اقدامات لازم را نیز در این باره انجام داده ایم که امیدوار هستیم این پیگیری ها به نتیجه برسند.

افزون بر این، وی در پاسخ به این سوال که تقاضای الحاق 3 شهر در مجاورت خراسان شمالی به حریم استان به چه سرانجامی رسیده است نیز اعلام کرد: استان از این الحاق استقبال می کند، با این وجود، مناطق متقاضی برای الحاق به خراسان شمالی باید تقاضای خود را به وزارت کشور ارائه دهند.

شناسنامه دار شدن 13 فرزند حاصل از ازدواج زنان ایرانی با اتباع خارجی ساکن در خراسان شمالی

خان زاده، مدیر کل امنیتی و انتظامی استانداری خراسان شمالی نیز در این جلسه درباره صدور شناسنامه برای فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با اتباع خارجی که ساکن در خراسان شمالی هستند، اعلام کرد: در همین راستا، 200 فرزند حاصل از چنین ازدواجی در خراسان شمالی ساکن هستند که مدارک هویتی ایرانی ندارند.

خان زاده گفت: تا به کنون برای 90 درصد از آنها پرونده تشکیل و فرآیندهای تشخیص هویت آنان نیز استعلام گیری شده است.

وی عنوان کرد: پاسخ استعلام 30 نفر از آنان به استان ارسال و آنها برای دریافت شناسنامه به ثبت احوال استان معرفی شده اند.

مدیر کل امنیتی و انتظامی استانداری خراسان شمالی اعلام کرد: تا به کنون برای 13 نفر از آنان شناسنامه صادر شده است.

انتهای پیام/قهرمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک