جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۴/۱۶/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۳۵۰۱۳
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ساعت ۱۱:۴۵

۲۰۲۰، سالی خارق‌العاده در تاریخ بازارهای سرمایه شد

فدراسیون جهانی بورس‌ها اعلام کرد: هر چند با توجه به شیوع ویروس کرونا، برگزاری انتخابات ایالات متحده، برگزیت و تنش بین ایالات متحده و چین که باعث ایجاد جو نااطمینانی اقتصادی شده بود، اما ۲۰۲۰ سالی خارق‌العاده در تاریخ بازارهای سرمایه بوده است.
۲۰۲۰، سالی خارق‌العاده در تاریخ بازارهای سرمایه شد,
فدراسیون جهانی بورس ها (WFE) - نهاد جهانی صنعت بورس اوراق بهادار و اتاق های پایاپای، گزارشی از وضعیت بازار را در سال 2020 منتشر کرد.

در این گزارش آمده است: با توجه به شیوع ویروس کرونا از اوایل سال گذشته میلادی، برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده، برگزیت و تنش بین ایالات متحده و چین که باعث ایجاد جو نااطمینانی اقتصادی و سیل پیش‌بینی‌های بدبینانه شده بود، سال 2020 سالی خارق‌العاده در تاریخ بازارهای سرمایه بود.

موضوع قابل توجه این است که بازارها با وجود شرایط استثنایی، حتی در بدترین روزهای این بحران، پابرجا فعال بوده‌اند. تا پایان ماه جولای، اکثر شاخص ها به سطح فعالیت قبل از همه گیری ویروس کرونا بازگشتند، که این نشان دهنده اعتماد قوی به بازارها و نقش آنها در حمایت از اقتصاد است.

شاخص های کلیدی:

- سهام: پس از افت شدید (حدودا 21 درصدی) در سه ماهه اول سال 2020، ارزش بازارها به سرعت بهبود یافت و در پایان 3 ماهه دوم به سطح قبل از همه گیری کرونا رسید.

در نوامبر سال 2020 ارزش کل بازارهای جهانی برای اولین بار مرز 100 تریلیون دلار را پشت سر گذاشت و سال با ارزش بیش از 109 تریلیون دلاری به پایان رسید که در مقایسه با پایان سال 2019 تقریبا 20 درصد افزایش داشته است.

در سال 2020 بازارهای سهام در مقایسه با سال قبل رکورد رشد جدیدی در ارزش معاملات (53 درصد) و حجم معاملات (56 درصد) از خود به جا گذاشتند.

در مقایسه با سال 2019 تعداد پذیرش شرکت های جدید از طریق عرضه های اولیه و جریان سرمایه گذاری از همین طریق به طور قابل ملاحظه و به ترتیب به میزان تقریبا 26 و 37 درصد افزایش داشته است. تعداد شرکت های پذیرش شده نیز به میزان 1/1 درصد افزایش یافت.

- اوراق مشتقه قابل معامله در بورس: معاملات مشتقات تقریبا برای همه ی انواع قراردادها و در همه مناطق افزایش یافت. به طور کلی در سال 2020 حجم مشتقات معامله شده در بورس‌ها در مقایسه با سال 2019 به میزان 43 درصد افزایش یافت و به رکوردی بالاتر از 46 میلیارد قرارداد رسید.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

انتهای پیام/

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک