جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۴/۱۶/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس ورزشی | کد خبر: ۲۸۳۵۰۴۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ساعت ۲۰:۳۱

سنگ‌اندازی منفعت‌طلبان در مسیر برگزاری انتخابات/ دوراهی کاملاً مشخص پیش روی فوتبال ایران

در حالی که روز شمار انتخابات فدراسیون فوتبال عدد ۵ را نشان می‌دهد اما برخی افراد که از دور انتخابات کنار رفته‌اند برخلاف قانون به دنبال بازگشت به این رقابت هستند.
سنگ‌اندازی منفعت‌طلبان در مسیر برگزاری انتخابات/ دوراهی کاملاً مشخص پیش روی فوتبال ایران,
5 روز دیگر انتخابات فدراسیون فوتبال برگزار می‌شود و پرطرفدارترین رشته ورزشی ایران، سکاندارش را برای 4 سال آینده خواهد شناخت. طبق اساسنامه فدراسیون فوتبال اسامی کاندیدای تایید صلاحیت شده باید 21 روز قبل از برگزاری مجمع انتخاباتی اعلام شود. اگرچه این اتفاق با کمی تاخیر رخ داد و اسامی در بامداد روز 20 بهمن منتشر شد ولی در نهایت این کار صورت گرفت و صلاحیت  69 نفر برای حضور در پست‌های مختلف این انتخابات تایید شد.

پیش از این زمزمه‌هایی مبنی بر فعالیت و رایزنی برخی افراد رد صلاحیت شده منتشر شده بود که قصد دارند با لابی و به صورت غیرقانونی راهی برای بازگشت به چرخه انتخابات پیدا کنند. این در حالی است طبق اساسنامه فدراسیون، هرگونه تغییر در فهرست نهایی و اضافه شدن افراد جدید، خلاف قانون است و می‌تواند تبعات بدی برای فوتبال ایران داشته باشد.

ماه‌هاست که فدراسیون فوتبال با سرپرست اداره می‌شود و قرار است سرانجام فوتبال ایران با برگزاری انتخابات در روز 10 اسفند بعد از مدت‌ها به ثبات برسد. فوتبال ایران مدت‌هاست که با مشکلات مختلفی دست و پنجه نرم می‌کند و مسابقات حساس انتخابی جام جهانی را در پیش دارد، بنابراین در این شرایط برگزاری به موقع و بی‌عیب و ایراد این انتخابات باید در اولویت قرار داشته باشد. مسئله‌ای که با ادامه پیدا کردن اقدامات غیرقانونی از سوی عده‌ای و سنگ‌اندازی‌هایی که رخ می‌دهد، می‌تواند خطر‌ساز باشد و حتی پای فیفا را هم به ماجرا باز کند.

اکنون یک دوراهی وجود دارد؛ در نظر گرفته شدن مصالح و منافع ملی با برگزاری انتخابات در روز 10 اسفند سال جاری یا در نظر گرفتن منافع شخصی برخی ردصلاحیت‌ شده‌ها و امکان به وجود آمدن مشکل برای فوتبال ایران. این دوراهی کاملاً مشخص است و هر کسی که به فکر منافع کشور است قطعاً گزینه اول را انتخاب می‌کند اما منفعت‌طلبان همچنان در تلاش برای ایجاد شرایط بحرانی برای فوتبال هستند چرا که منفعت شخصی خود را در ایجاد چنین شرایطی می‌بینند.

انتهای پیام/

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک