یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ - ۶/۲۵/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۵۱۷۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ساعت ۱۲:۲
امام جمعه جاجرم:

ترویج فرهنگ زکات زمینه‌ساز رفع مشکلات محرومان و نیازمندان است

امام‌جمعه جاجرم گفت: یکی از راه‌های فلاح و رستگاری و عاقبت‌به‌خیری ما انسان‌ها اهتمام به ادای واجبات مالی همچون زکات است که در این زمینه رسیدگی به حال محرومین از طریق ادای زکات و صدقات امری واجب و انسانی بوده و بر عهده همه ما است.
ترویج فرهنگ زکات زمینه‌ساز رفع مشکلات محرومان و نیازمندان است,

به گزارش پایگاه خبری جاجرم،حجت‌الاسلام محمد موسوی، امام‌جمعه جاجرم، در نشست شورای فرهنگ عمومی بر پیگیری و اجرایی شدن مصوبات شورای فرهنگ عمومی شهرستان تأکید کرد.

وی با اشاره به در پیش بودن ماه‌های شعبان و رمضان بر برنامه‌ریزی برای بهره‌گیری از فیوضات این ماه‌ها تأکید کرد و گفت: در ماه رمضان به‌گونه‌ای فرهنگ‌سازی شود که فرهنگ قرآن در ماه نزول قرآن تبدیل به سبک زندگی همگانی شود.

حجت‌الاسلام موسوی اظهار کرد: نام‌گذاری اماکن و معابر باید در راستای ترویج فرهنگ دینی باشد که در این زمینه لازم است از شخصیت‌های اسلامی، انقلابی و شهدا استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: همچنین جهت پاسداشت زبان فارسی باید به‌گونه‌ای فرهنگ‌سازی شود که در مکاتبات و اماکن از کلمات و زبان فارسی بهره‌گیری شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان جاجرم همچنین خطاب به متولیان اصناف و بازار شهرستان، خاطرنشان کرد: باید در ایام سال نو تلاش شود نظارت بر بازار تقویت شده و اصناف و بازاریان پروتکل‌های مبارزه با کرونا را رعایت کنند.

حجت‌الاسلام موسوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ زکات در جامعه، اظهار کرد: رسیدگی به حال محرومین از طریق ادای زکات و صدقات امری واجب و انسانی است.

وی تصریح کرد: یکی از راه‌های فلاح و رستگاری و عاقبت‌به‌خیری ما انسان‌ها اهتمام به ادای واجبات مالی همچون زکات است که در این زمینه رسیدگی به حال محرومین از طریق ادای زکات و صدقات امری واجب و انسانی بوده و بر عهده همه ما است.

در این نشست برنامه‌های فرهنگی در چهار عرصه نام‌گذاری معابر و خیابان‌ها، پاسداشت زبان فارسی، نظارت بر بازار در ایام سال نو و برنامه‌های ماه مبارک رمضان در دستور کار قرار گرفت و اعضای جلسه به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.

انتهای پیام/ تقی زاده
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک