دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۴/۱۹/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۳۶۳۸۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ساعت ۱۲:۳۰
عضو هیئت‌رئیسه مجلس:

تصویب ارز ترجیحی۴۲۰۰ تورم‌زا و سبب رانت می‌شود/ چرا حذف ارز ۴۲۰۰ تصویب نشد؟

عضو هیئت‌رئیسه مجلس گفت: تصویب مجدد ارز ترجیحی ۴۲۰۰ به دلیل شرایطی که دولت ادعا می‌کرد با حذف آن گرانی پیش‌خواهد آمد، سبب تورم‌زایی می‌شود و رسانه‌ها باید در این مسیر پیامدهای آن را شفاف‌سازی کنند.
 تصویب ارز ترجیحی۴۲۰۰ تورم‌زا و سبب رانت می‌شود/ چرا حذف ارز ۴۲۰۰ تصویب نشد؟,
حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با اشاره به تصویب ارز 4200 برای کالاهای اساسی در بودجه 1400 اظهار داشت: در حال حاضر ارز دو نرخی شده و طبیعتاً تصویب مجدد ارز 4200 باعث رانت خواهد شد.

وی افزود: نمایندگان با تخصیص و تعیین ارز ترجیحی 4200 مخالف بودند اما با رفت و برگشت بودجه در نهایت مجلس به حذف ارز ترجیحی رای نداد.

عضو هیئت رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: بنابراین پیش‌بینی شده 8 میلیارد دلار ارز ترجیحی برای واردات دارو، تجهیزات پزشکی و مواد اولیه برخی از کارخانه‌ها اختصاص داده شود که البته این امر ریشه تورم‌زایی هم دارد زیرا به نوعی از ذخیره کشور برداشت می‌شود.

وی راه جلوگیری از این تورم‌زایی و رانت را همراهی رسانه‌های داخلی دانست و افزود: باید زمانی که مجلس در حال تصمیم‌گیری در مورد ارز 4200 بود و دولت بر طبل گران کردن اجناس می‌کوبید، رسانه‌ها برای شفاف‌سازی و نشان دادن اشتباه دولت مبنی بر ادعای گرونی همراهی می‌کردند.

حاجی دلیگانی ادامه داد: بنده همراهی و کمی را از سوی رسانه‌ها در این راستا مشاهده نکردم و در واقع مجلس شورای اسلامی در فضایی قرار گرفت که تمام گرانی‌ها به عهده مجلس است و برخی از نمایندگان تحت تاثیر این شرایط رای به حذف ارز ترجیحی ندادند.

انتهای پیام/تسنیم

 

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک