جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۴/۱۶/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۳۶۴۳۷
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ساعت ۱۰:۱۰

فرمانده ارشد چین: باید برای جنگ آماده باشیم

یکی از فرماندهان نظامی چین می گوید در شرایطی که شاهد جایگزینی قدرتی جدید (چین) به جای قدرت موجود (آمریکا) هستیم، جنگ گزینه ای اجتناب ناپذیر به نظر می رسد.
فرمانده ارشد چین: باید برای جنگ آماده باشیم,

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از چاینا مورنینگ پست، ژنرال «ژئو گیلیان» که بعد از رئیس جمهور چین، دومین فرمانده نیروهای مسلح این کشور محسوب می‌شود؛ می‌گوید در راستای آمادگی برای مواجهه با جنگ‌های احتمالی، بزرگترین ارتش جهان نیازمند به روزرسانی و مدرن سازی است.

وی در این باره افزود: چین باید خود را برای «دام توسیدید» آماده کند. این عبارت بازگو کننده شرایطی است که در آن، به واسطه جایگزینی قدرت جدید با قدرت موجود، جنگ اجتناب ناپذیر می‌شود.

به گفته این مقام نظامی، رابطه پکن-واشنگتن از دوره ترامپ به این سو و همزمان با شیوع ویروس کرونا، درگیر تنش شده است حال آنکه چین به زودی از لحاظ اقتصادی نیز از آمریکا پیشی می‌گیرد.

ژئو گیلیان افزود: باید در روش‌ها و توانایی‌های رزمی پیشرفت‌هایی داشته باشیم و زیربناهای مناسب را برای نوسازی نظامی ایجاد کنیم.

این اظهارات در حالی است که شی جین پینگ رئیس جمهور چین نیز پیشتر گفته بود که کشور باید هر لحظه آماده جنگ باشد.

اقدامات تحریک آمیز آمریکا که نمی‌خواهد بپذیرد جهان دیگر به طور تک قطبی اداره نمی‌شود از جمله دلایل نگرانی چین به شمار می‌رود.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک