یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ - ۶/۲۵/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۳۶۶۰۸
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ساعت ۱۰:۳۱

نصب اولین سامانه ضد تگرگ استان در شهرستان جاجرم

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جاجرم گفت: به همت کشاورزان و جهاد کشاورزی اولین سامانه ضد تگرگ از محل تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون در منطقه صادق آباد جاجرم نصب شد .
نصب اولین سامانه ضد تگرگ استان در شهرستان جاجرم,

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جاجرم در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری جاجرم، با اعلام این خبر اظهارکرد: یکی از بلایای طبیعی که هر ساله خسارت میلیاردی به باغات پسته و سایر محصولات کشاورزی وارد می کند تگرگ است، که به همت کشاورزان و  جهاد کشاورزی اولین سامانه ضد تگرگ از محل تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون در  منطقه صادق آباد جاجرم نصب شد . 

عباسیان افزود:سامانه ضد تگرگ دارای یک ژنراتور تولید موج انفجاری است که با استفاده از مخلوط گاز استیلن با هوا در محفظه مخصوص به نام محفظه ی انفجار درپائین دستگاه انفجاری که حاصل آن یک موج فشاری مخصوص به نام “سالیتون” است ایجاد می شود.

وی خاطر نشان کرد: این سامانه از طریق انفجار بطور مکرر در هر ۴ تا ۶ ثانیه تولید امواجی با برد بالاتر از ۱۲ کیلومتر را دارد که امواج مذکور با توجه به پتانسیل ابرها و ارتفاع آنها شعاعی در حدود ۵۰۰ متر که شامل ۸۰ تا ۱۰۰ هکتار  را تحت پوشش قرار می دهد.

عباسیان تصریح کرد:شهرستان جاجرم با توجه به اینکه دارای یک هزار و 500 هکتار باغ پسته بوده که از پتانسیل تولید بالایی برخوردار است و همچنین وجود ۱۰ هزار هکتار زراعت پاییزه و بهاره  که هرساله در معرض خطر تگرگ است نیاز اساسی به نصب این دستگاه در مناطق مختلف ضروری به نظر می‌رسد  که کشاورزان می توانند با دریافت تسهیلات از محل خط اعتباری مکانیزاسیون نسبت به خرید و نصب دستگاه اقدام کنند.

وی افزود: دومین سامانه نیز در همان منطقه تا دوروز آینده نصب خواهد شد .

انتهای پیام/

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک