دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۷/۴/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۴۰۶۵۶
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ساعت ۹:۲
مسئول حقوقی و املاک میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی خبر داد:

صدور ۶ ماه حبس برای حفاران غیرمجاز روستای تنسوان شیروان

ملک حسین قویدل چوکانلو گفت: پرونده متهمانی که به‌قصد به دست آوردن اموال تاریخی و فرهنگی در حال حفاری در منطقه روستای تنسوان شیروان بودند، در دادگاه بدوی رسیدگی و حکم محکومیت برای آن‌ها صادر شد.
صدور 6 ماه حبس برای حفاران غیرمجاز روستای تنسوان شیروان ,

ملک حسین قویدل چوکانلو، مسئول حقوقی و املاک اداره‌کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک با اشاره به اینکه بر اساس گزارش مردمی و حضور مأموران نیروی انتظامی در محل، متهمان به حفاری غیرمجاز روستای تنسوان شیروان دستگیر شدند، اظهار داشت: پرونده این سه نفر که به‌قصد به دست آوردن اموال تاریخی و فرهنگی در حال حفاری در منطقه روستای تنسوان شیروان بودند در دادگاه بدوی رسیدگی و حکم محکومیت برای آن‌ها صادر شد.

 

وی ادامه داد: این متهمان به تحمل 6 ماه حبس، اعاده وضع به حال سابق، ضبط ادوات حفاری و پرداخت 240 میلیون ریال جزای نقدی، محکوم شدند.

 

قویدل اضافه کرد: کشف جرم و دستگیری مجرمان، تشکیل پرونده و معرفی به مراجع قضایی به‌منظور رسیدگی و اجرای حکم ازجمله اقدامات لازم در جهت پیشگیری از وقوع جرائم علیه میراث ‌فرهنگی و صیانت از اماکن ، تجهیزات و اموال منقول و غیرمنقول است.

 

گفتنی است شهرستان شيروان در گوشه شمال شرقي استان، از شمال به كشور تركمنستان، از جنوب به شهرستان اسفراين ، از شرق به شهرستان فاروج و از غرب به شهرستان بجنورد محدود می‌شود. فاصله مركز شهرستان شيروان تا شهر بجنورد 52 كيلومتر و تا مشهد مقدس 195 كيلومتر است.

 

انتهای پیام/ رحمانی 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک