دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۷/۴/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۴۱۵۲۵
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۴/۱۰ - ساعت ۸:۴۷
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اسفراین گفت:

نمایشگاه صنایع‌دستی در اسفراین برپا می‌شود

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اسفراین از برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی در این شهرستان خبر داد و گفت: نمایشگاه صنایع‌دستی از 13 تیرماه جاری و به مدت 3 روز پذیرای بازدیدکنندگان و علاقه‌مندان است.
نمایشگاه صنایع‌دستی در اسفراین برپا می‌شود,

به گزارش گروه دریافت خبر عصراترک،  عبدالله سهرابی، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اسفراین اظهار داشت: نمایشگاه صنایع‌دستی در این شهرستان از 13 تیرماه جاری و به مدت 3 روز پذیرای بازدیدکنندگان و علاقه‌مندان در 50 غرفه و در محل مجتمع سردار شهید سلیمانی برپا می‌شود.

وی ادامه داد: لوله گستر، شرکت فولاد، شهرداری اسفراین، سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری و بسیج کارگران و کارخانجات ازجمله مشارکت‌کنندگان در برپایی این نمایشگاه هستند.

سهرابی اضافه کرد: روستای رویین اسفراین که به‌دلیل وجود صنعتگرانی که از روزگاران گذشته در کار تولید پارچه‌های سنتی ازجمله چادرشب فعالیت می‌کردند، به‌عنوان دهکده نساجی سنتی کشور شناخته می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ظرفیت بالایی که این دهکده دارد، به‌گونه‌ای است که در این مکان، سالانه ۱۵۰ هزار مترمربع پارچه سنتی در قالب حوله حمام، حوله دست، چادرشب و سفره نان تولید می‌شود.

 

انتهای پیام/ رحمانی 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک