چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۹/۲۲/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۴۲۹۸۳
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ساعت ۱۸:۱

قالیباف: لزوم آمار دقیق درباره تزریق واکسن/ خاموشی‌ها در کوتاه‌مدت کاهش یافته است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مشکل خاموشی‌ها تا حدی در کوتاه‌مدت کاهش یافته است البته نظارت بر استمرار این فعالیت‌ها تا آخرین روز فعالیت دولت مستقر، ضروری و خواسته بحق مردم است.
قالیباف: لزوم آمار دقیق درباره تزریق واکسن/ خاموشی‌ها در کوتاه‌مدت کاهش یافته است,
محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه 27 تیر) قوه مقننه و در نطق پیش از دستور خود ضمن تسلیت فرا رسیدن سالروز شهادت امام محمد باقر(ع) گفت: در دو هفته گذشته و با تعطیلی جلسات صحن علنی که عموم نمایندگان به پیگیری مشکلات مردم ایران در حوزه‌های انتخابیه مبادرت می‌ورزیدند، اقدامات مهمی در مجلس برای حل مشکلات مردم صورت گرفت.

وی در تشریح اقدامات صورت‌گرفته در دو هفته گذشته، ادامه داد: قطعی‌های مکرر و بدون برنامه برق در هفته‌های گذشته ادامه پیدا کرد و علاوه بر آنکه جریان زندگی مردم را دچار اختلال جدی کرد، باعث شد بسیاری از کسب‌وکارها نیز در تمام سطوح با مشکلات جدی و بعضاً ضرر و زیان‌های هنگفت مواجه شوند.

نماینده تهران در مجلس با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی با محوریت کمیسیون انرژی موضوع خاموشی‌ها را پیگیری کرد، افزود: به‌واسطه برخی اقدامات فوری و البته اهتمام مسئولان اجرایی در این زمینه، مشکل خاموشی‌ها تا حدی در کوتاه‌مدت کاهش یافته است البته نظارت بر استمرار این فعالیت‌ها تا آخرین روز فعالیت دولت مستقر، ضروری و خواسته بحق مردم است.

قالیباف با تأکید بر اینکه هرچند بحران برق با برخی اقدامات فوری در کوتاه‌مدت مدیریت شده است ولی این راضی شدن به تسکین مقطعی، خلاف دوراندیشی است، عنوان کرد: باید به‌طور ویژه برای حل ریشه‌ای مشکل کمبود عرضه برق به‌خصوص بحث رانت‌خواری و دلالی انرژی تدابیر ویژه‌ای اندیشیده شود.

وی با اشاره به افزایش شیوع کرونا در هفته‌های اخیر، گفت: مدیریت کرونا و به‌خصوص برنامه‌ریزی دقیق و شفاف برای واکسیناسیون گروه‌های سنی و شغلی مختلف بسیار مهم است. شیوع پیک پنجم کرونا به‌خصوص در جنوب و جنوب شرق کشور علاوه بر زحمات مضاعفی که بر دوش کادر درمان گذاشت، سختی‌های فراوانی برای مردم به وجود آورد.

نماینده تهران در مجلس ابراز کرد: رواج، افزایش قدرت انتقال و تشدید عوارض این ویروس، لزوم تسریع در واکسیناسیون را بیش از گذشته مطرح کرده است. اعضای کمیسیون بهداشت و درمان اقدامات مهمی برای ایفای وظیفه نظارتی مجلس در مدیریت موج جدید شیوع کرونا و پیگیری روند تولید، توزیع و تزریق واکسن‌های داخلی به عمل آوردند و با محوریت کمیسیون بهداشت و اهتمام مسئولان اجرایی، اقدامات مؤثری برای برگرداندن نظم و آرامش به مراکز تزریق واکسن انجام شده است تا از کرامت مردم ایران حفاظت و حراست شود.

رئیس مجلس تصریح کرد: خوشبختانه در روزهای اخیر شاهد بهبود روند واکسیناسیون به‌خصوص افزایش نظم مراکز تزریق واکسن بوده‌ایم و امیدواریم این وضعیت تداوم و بهبود یابد.

قالیباف اضافه کرد: مسئولان اجرایی باید در هر سطحی به‌صورت شفاف درباره روند واردات، تولید و تزریق واکسن، آمار و اطلاعات دقیق به مردم ارائه کنند و از ارائه هر گونه آمار و اخبار غیرقطعی یا اطلاعات برآمده‌ از حدس‌های غیردقیق بپرهیزند تا مردم به اشتباه نیفتند.

وی با اشاره به بحران کمبود آب در خوزستان، گفت: گلایه‌های بحق مردم استان خوزستان موضوع دیگری بود که برای رسیدگی به آن، رئیس کمیسیون انرژی مأموریت یافت با نظارت میدانی از نزدیک ابعاد مسئله را بررسی و موضوع را پیگیری کند.

نماینده تهران در مجلس ادامه داد: با همت نمایندگان استان خوزستان و اعضای کمیسیون انرژی، موضوعاتی مثل افزایش ظرفیت خروجی سد کرخه و دز، تأمین آب پایین‌دست در دشت آزادگان، مشکلات دامداران و کشاورزان، تأمین مالی فعالیت‌های مرتبط با تأمین آب شرب، تأمین آب مورد نیاز برای دام و پرداخت خسارت‌های کشاورزان که پیش از این مورد تصویب قرار گرفته بود، مهم‌ترین اقدامات نظارتی مجلس بود که مورد بررسی و پیگیری قرار گرفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از اظهارات خود، گفت: هدف مجلس این است که برنامه هفتم توسعه، برنامه‌ای دقیق، عملیاتی و قابل ارزیابی باشد. با تلاش‌های صورت‌گرفته ان‌شاءالله برنامه هفتم، برنامه‌ای متفاوت از برنامه‌های قبلی خواهد بود و نقش مؤثری در هدایت مجموعه دستگاه‌های نظارتی، سیاست‌گذار و اجرایی برای توسعه همه‌جانبه و پایدار ایران عزیز خواهد داشت.

قالیباف اضافه کرد: اقدامات مهم دیگری همچون بررسی لایحه مهم و ضروری رتبه‌بندی معلمان، پیگیری روند توزیع نهاده‌های دامی دپوشده، نظارت میدانی از استان‌ها، بررسی موانع و ایرادات قانون حمایت از معلولان، بررسی وضعیت اجرای سامانه املاک و اسکان از سوی نمایندگان در دو هفته اخیر انجام شد.

وی تأکید کرد: ضروری می‌دانم بر موضوع مهم لزوم پیگیری وظایف دولت مستقر تا آخرین روز استقرار تأکید و اعلام نمایم انتظار می‌رود دولت و مسئولان اجرایی در تمامی سطوح وظایف خود را تا روز آخر با حداکثر توان و اهتمام به انجام رسانند و با تمام ظرفیت خود، مقدمات انتقال مسئولیت به دولت جدید را با مسئولیت‌پذیری کامل به‌عهده بگیرند.

انتهای پیام/+

 

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک