چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۹/۲۱/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۴۳۴۰۲
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ساعت ۱۰:۳۰

ثبت نام ۱۴۴ هزار نفر در طرح کارورزی/ معافیت بیمه‌ای ۱۰ هزار واحد

بررسی آخرین آمار عملکرد طرح کارورزی نشان می‌دهد که تاکنون ۱۴۴ هزار و ۶۱۷ نفر از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در این طرح ثبت نام کرده و حدود ۲۰ هزار و ۱۷۹ واحد پذیرنده این داوطلبان بوده‌اند.
ثبت نام ۱۴۴ هزار نفر در طرح کارورزی/ معافیت بیمه‌ای ۱۰ هزار واحد,

به گزارش خبرنگار مهر، طرح کارورزی یکی از برنامه‌های دولت در راستای رونق تولید و ایجاد اشتغال برای جوانان جویای کار به ویژه فارغ‌التحصیلان با هدف تسهیل در جذب و بکارگیری جوانان در بنگاه‌ها و ایجاد انگیزه کارآفرینی و کسب و کار در دانش آموختگان برای ورود به بازار کار است. اهمیت این طرح از آن جهت است که نرخ بیکاری دانش آموختگان دانشگاهی در مقایسه با نرخ بیکاری کل کشور، رقم بالایی را نشان می‌دهد.

بر همین اساس، بررسی آخرین آمار عملکرد طرح کارورزی حکایت از افزایش استقبال متقاضیان از این طرح دارد به شکلی تا امروز ۱۴۴ هزار و ۶۱۷ نفر از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در این طرح ثبت نام کرده‌اند و حدود ۲۰ هزار و ۱۷۹ واحد پذیرنده این داوطلبان بوده و حدود ۵۴ هزار و ۶۹۳ قرارداد منعقد شده است.

استان فارس با ۱۴ هزار و ۲۰ نفر بیشترین داوطلب طرح کارورزی و استان خراسان رضوی با ۶ هزار و ۷۲۵ نفر کمترین داوطلب طرح کارورزی را داشته است.

همچنین با توجه به اینکه مهمترین مزیت پیش بینی شده برای کارآفرینان و کارفرمایان در طرح این است که در صورت جذب کارورز، از معافیت حق بیمه سهم کارفرما به مدت حداکثر دو سال برخوردار می‌شوند، آمارها نشان می‌دهد که تا به امروز ۲۰ هزار و ۱۷۹ بنگاه اقتصادی در این طرح ثبت نام کرده و ۱۰ هزار و ۲۴۵ واحد مشمول معافیت بیمه‌ای شده‌اند.

ثبت نام ۱۴۴ هزار نفر در طرح کارورزی/ معافیت بیمه ای ۱۰ هزار واحد

این آمارها بیانگر این است که تعداد متقاضیان و بنگاه‌هایی ثبت نام کرده نسبت به ماه‌های گذشته از روند رو به رشدی برخوردار بوده که نشان از افزایش استقبال از این طرح دارد.

لازم به ذکر است، کمک هزینه کارورزی، وجهی است که در پایان دوره مقدماتی کارورزی و متناسب با مدت آن توسط وزارت کار به کارورز پرداخت می‌شود و مبلغ آن به ازای هر ماه برای مقطع کارشناسی ۵۰۰ هزار تومان، کارشناسی ارشد ۶۰۰ هزار تومان و دکترا ۷۰۰ هزار تومان است.

همچنین دوره کارورزی حداکثر سه ماه است و کارورزان طی این مدت بیمه مسئولیت مدنی هستند.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک