چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱ - ۷/۶/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۴۳۹۳۰
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ - ساعت ۱۵:۰
سرپرست پایگاه بافت تاریخی روستای روئین اسفراین :

اختصاص ۶ میلیارد ریال اعتبار به بافت تاریخی روئین اسفراین

سرپرست پایگاه بافت تاریخی روستای روئین اسفراین گفت: قریب به 6 میلیارد ریال اعتبار به بافت تاریخی روئین اسفراین برای مرمت و استحکام‌بخشی واحدهای مسکونی این بافت با ارزش اختصاص یافته و بخشی از آن هزینه شده است.
اختصاص 6 میلیارد ریال اعتبار به بافت تاریخی روئین اسفراین,

به گزارش گروه دریافت خبر عصراترک، حامد وظیفه‌شناس با اشاره به سامان‌دهی و حفاظت از بافت تاریخی روستای روئین، گفت: مرمت پنج خانه تاریخی این روستا با اعتبار بالغ‌بر دو میلیارد و 500 میلیون ریال انجام شده است.

سرپرست پایگاه بافت تاریخی روستای روئین اسفراین افزود: حفاظت و مرمت هشت خانه تاریخی دیگر نیز با اعتبار بالغ‌بر سه میلیارد و 300 میلیون ریال در حال انجام است که تاکنون عملیات اجرایی دو واحد مسکونی به اتمام رسیده و مابقی تا پایان ماه آینده تحویل مالکان می‌شود.

وظیفه‌شناس با بیان اینکه این خانه‌ها به‌صورت مشارکتی با مالکان آن‌ها، مطالعه و مرمت می‌شود، عنوان کرد: ۱۲۰ پلاک ارزشمند شامل خانه‌های دایر و متروکه در بافت روستای روئین شناسایی شده است که با تداوم طرح و مشارکت مالکان، این پلاک‌ها مرمت و سامان‌دهی خواهند شد.

روستای روئین در شهرستان اسفراین، در سال ۸۷ با شماره 22 هزار و 777 به ثبت آثار ملی رسید و از سال ۹۷ پایگاه ملی میراث فرهنگی بافت تاریخی روستای رویین راه‌اندازی شد. در این روستا خانه‌ها به طرز بسیار زیبایی به‌صورت پلکانی بر روی یکدیگر ساخته ‌شده‌اند بطوریکه پشت‌بام منزل یکی، حیاط خانه دیگری است.

 

انتهای پیام/ رحمانی 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک