چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱ - ۷/۶/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۴۴۲۹۱
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ساعت ۱۲:۵۵
نماینده مردم شیروان مطرح کرد:

اختصاص ۲ میلیارد و پانصد میلیون تومان برای توسعه فضای سبز شیروان

نماینده مردم شیروان گفت: مبلغ ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای توسعه فضای سبز شهر جذب کرده ایم.
اختصاص 2 میلیارد و پانصد میلیون تومان برای توسعه فضای سبز شیروان,

به گزارش پایگاه خبری شیروان، علی جدی، نماینده مردم شیروان در نشست مشترک با اعضای شورای شهر شیروان اظهارکرد: مساله اشتغال نه تنها در شیروان بلکه در استان هم مساعد نیست و ما دومین استان فقیر کشور بعد از سیستان هستیم.

وی با بیان اینکه بنده از ارتباط و تعامل خوبی که می تواند بین نماینده و شورا یا هر ارگانی باشد استقبال میکنم چرا که نگاه فراجناحی به موضوعات دارم، افزود: شهرداری یک مجموعه کاملا تخصصی با تنوع خدمات است اما متاسفانه جذب نیرو در شهرداری ها بنا بر تخصص نبوده است.

جدی یادآور شد: برای ساماندهی ورودی های شهر 2 بار مدیران استانی و استاندار را به شیروان آوردم اما بعد از آن پیگیری از طرف شهرداری صورت نگرفت و برنامه توجیهی ارائه نشد لذا ساماندهی ورودی های شهر باید در اولویت قرار گیرد.

نماینده شیروان با اشاره به اینکه مبلغ ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای توسعه فضای سبز شهر جذب کرده ایم، تاکید کرد: از ظرفیت سرمایه گذاران بخش خصوصی در خصوص پروژه های شهرداری مخصوصا پارک شیرکوه استفاده شود و از ظرفیت حاشیه کمربندی با دادن تغییر کاربری در جهت راه اندازی نمایشگاه دائمی صنایع دستی و لبنی و سوغات شیروان استفاده شود.

جدی در مورد پروژه پارکینگ طبقاتی شیروان گفت: پروژه پارکینگ طبقاتی اگر به بخش خصوصی واگذار می شد تا الان به بهره برداری رسیده بود، پیگیر این هستیم در زمین حاشیه درمانگاه تامین اجتماعی درمانگاه تخصصی احداث کنیم و پزشکان متخصص را مستقر کنیم.

نماینده شیروان با توصیه به اعضای شورا مبنی بر اینکه شورا و شهرداری نباید سیاسی باشد چرا که اگر قرار بود این نهاد هم سیاسی عمل کند حتما پست معاون سیاسی و امنیتی برای آن تعریف می شد، تصریح کرد: برای پیاده رو سازی و آسفالت مسکن مهر ۱۴ میلیارد تومان اعتبار جذب کردیم که بعد از تکمیل  این موارد شهرداری میتواند نسبت به تحویل کوی وحدت جهت ارائه خدمات اقدام کند.

جدی گفت: در سال جاری برای پروژه چایلق ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار گذاشتیم و اگر لازم باشد بیشتر هم اعتبار تخصیص میدهیم به شرطی که تعیین تکلیف شود که تکمیل و یا جمع آوری شود.

وی تاکید کرد: آب امروز به یک بحران جدی برای مردم تبدیل شده است بودجه حوزه آب شهرستان سال قبل ۷ میلیارد تومان بود که امسال به بیش از ۴۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

نماینده شیروان در حوزه ورزشی گفت: بعد از ۳ جلسه مهم با مسئولین استانی و شهرستانی، برای پروژه راکد ورزشگاه ۳ هزار نفری ۵ میلیارد تومان از وزیر نفت و ۵ میلیارد تومان از وزارت ورزش اعتبار گرفته ام که از اول مهر عملیات اجرایی آن مجددا آغاز می شود.

وی ادامه داد: دستور ایجاد ۱۲ زمین چمن برای ۱۲ روستای بالای ۲۰۰ خانوار را گرفته ام که تکمیل هر پروژه یک میلیارد تومان اعتبار ردیف ملی دارد.

جدی خاطرنشان کرد: شیروان از لحاظ شاخص آسفالت راه های روستایی در رده آخر استان قرار دارد و پروژه های بلاتکلیف زیادی داریم که مربوط به چند دهه گذشته است که پیگیر تکمیل آنها هستم .

وی گفت: بودجه حوزه راه، سال قبل ۳ میلیارد تومان بود که امسال به ۳۱ میلیارد تومان افزایش دادیم و بالغ بر ۳۰ کیلومتر راه روستایی شهرستان امسال آسفالت می شود.

علی عاقل عضو شورای شهر شیروان اظهار داشت: 30 درصد درخواست های مردمی مطروحه در شورای شهر مربوط به اشتغال است، می توان از ظرفیت های استانی و ملی برای تکمیل پروژه های شهرداری استفاده کرد.

جواد اسماعیل زاده عضو دیگر و نایب رئیس شورای شهر شیروان گفت: ایجاد درآمد های پایدار برای شهرداری از اولویت ها است باید بتوان از ظرفیت نماینده محترم از اعتبارات ملی بیشتری استفاده کنیم.

مهدی حسنی نیز افزود: تعامل مجموعه شورای شهر و شهرداری با نماینده و سایر ارگانها می تواند اتفاقات خوبی را در راستای توسعه شهر رقم بزند.

عقیل آریان فرد عضو و منشی شورای شهر تصریح کرد: شهرداری شیروان بیش از ۵ هزار تن قیر از  راه و شهرسازی طلب دارد و موضوع تبدیل وضعیت کارکنان قراردادی به پیمانی و سازماندهی وضعیت استخدامی پرسنل شهرداری باید مدنظر قرار گیرد.

همچنین حسن اسکندریان خزانه دار شورای شهر ششم تاکید کرد: امیدواریم با کمک نماینده و رایزنی های وی بتوانیم اعتبارات خوبی را از سازمان شهرداری و دهیاری های کشور بگیریم و شهرداری در حوزه تامین قیر برای آسفالت خیابان های سطح شهر با مشکل جدی مواجه است.

محمود رشیدی گفت: نگاه و هدف مجموعه شورا و شهرداری توسعه خدمات شهری است / از تمام ظرفیت ها در جهت ارائه خدمات شهری مناسب و رفع کاستی ها استفاده میکنیم.

در پایان صحبت های اعضای شورای شهر، محمد محمد زاده قانعی رئیس شورای شهر خاطرنشان کرد: اختلافات اداری شهرداری و اوقاف بسیار زیاد شده است، بسیاری از ادارات ما در شهرستان بصورت سرپرست اداره می شود که قطعا در خدمات رسانی کاستی هایی بوجود خواهد آورد.

وی ادامه داد: باید پروژه پارک ساحلی چایلق تعیین تکلیف شود و ساماندهی ورودی و خروجی های شهر بلاتکلیف مانده است که باید رسیدگی شود و تکلیف مدیریت و خدمات دهی به کوی وحدت و کوی ایران و حواشی شهر مشخص شود که با شهرداری است یا سایر ارگان ها.

انتهای پیام/حق بین

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک