چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰/۲۷/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۴۴۸۸۹
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ساعت ۱۰:۴۳

نام نویسی ۱۵۶ هزار نفر برای سفر به کربلا در اربعین

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: تاکنون ۱۵۶ هزار نفر در سامانه سماح برای اعزام به عتبات عالیات در اربعین امسال ثبت نام کرده اند.
نام نویسی ۱۵۶ هزار نفر برای سفر به کربلا در اربعین,

 علیرضا رشیدیان در نشست خبری اظهار داشت: از ۱۵۶ هزار نفر ثبت نام شده، نام نویسی ۵۲ هزار و ۸۱۷ نفر قطعی شده است.

وی اضافه کرد: تاکنون برای ۳۴ هزار نفر با همکاری سفارت عراق روادید صادر شده است.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: در حال حاضر سامانه سماح برای شهروندان فعال است و افراد می‌توانند برای اعزام به عتبات عالیات در این سامانه به نشانی www.samah.haj.ir ثبت نام کنند.

رشیدیان با اشاره به اینکه امسال به دلیل رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی سفر زائران فقط به صورت هوایی انجام می‌شود افزود: شرط ثبت نام بر اساس ابلاغیه کشور عراق و ستاد ملی مقابله با کرونا، تزریق دو دوز واکسن و انجام آزمایش کرونا پی سی آر (PCR) ۷۲ ساعت قبل از ورود به کشور عراق است.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: سفر به کربلا در اربعین فقط از طریق هوایی امکان پذیر است و زائران برای خروج از کشور به مرزهای زمینی مراجعه نکنند.

رشیدیان با اشاره به اینکه از ابتدا تاکنون مرز اقلیم کردستان عراق برای ورود به این کشور ممنوع بوده است اضافه کرد: متأسفانه روز گذشته ۵۴ نفر که از این مرز و به شکل غیرقانونی وارد کشور عراق شده بودند که دستگیر شدند.

وی با اشاره به مشکلات به وجود آمده برای صدور بلیت پرواز اربعین گفت: برخی دفاتر بلیت را با قیمت بالاتر و برخی دیگر بلیت را به صورت یکسره به فروش رسانده بودند که خلاف مصوبه کمیته حمل و نقل اربعین بود و با پیگیری‌های انجام شده خوشبختانه این مشکل برطرف شد.

رئیس سازمان حج و زیارت افزود: سامانه‌ای از سوی سازمان هواپیمایی کشوری برای شکایات زائران راه اندازی شد و مردم می‌توانند هرگونه شکایت در خصوص فروش بلیت را در این سامانه ثبت کنند.

وی با بیان اینکه دفاتر و آژانس‌های هواپیمایی در زمان اوج پرواز، معمولاً قیمت‌ها را افزایش می‌دهند گفت: در این بازه زمانی شرکت‌ها همکاری خوبی داشتند به طوری که هزینه پروازهای اربعین از نرخ عادی هم پایین‌تر اعلام شده است.

رئیس کمیته اعزام ستاد اربعین افزود: ما محدودیتی برای شرکت هواپیمایی عراقیه به منظور اعزام ۶۰ هزار زائر اربعین نداریم، اما برای حفظ کرامت زائران به آن‌ها توصیه می‌کنیم تا بلیت‌های خود را از شرکت‌های هواپیمایی داخلی تهیه کنند.

رشیدیان با اشاره به اینکه تمام اقدامات لازم برای رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی انجام شده است افزود: هنگام ورود زائران به ایران از آن‌ها آزمایش کرونا (PCR) گرفته می‌شود و افراد مشکوک هم قرنطینه خواهند شد.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک