چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰/۲۷/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۴۴۸۹۹
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ساعت ۱۴:۰
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی:

خراسان شمالی میزبان یازدهمین جشنواره ملی عکس رضوی شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی از برگزاری یازدهمین جشنواره ملی عکس رضوی در خراسان شمالی با همکاری بنیاد بین المللی امام رضا (ع) و معاونت امور هنری وزارتخانه خبر داد.
خراسان شمالی میزبان یازدهمین جشنواره ملی عکس رضوی شد,

به گزارش گروه دریافت خبر عصراترک، حسین فرخنده اظهار داشت: این جشنواره در راستای توسعه فرهنگی و پاسداشت فرهنگ منور، ناب و جریان ساز رضوی و تولید آثار هنری ملهم از آموزه های دینی، اخلاقی و اجتماعی امام رضا (ع) است.

وی  از جمله اهداف این جشنواره را اشاعه فرهنگ منور رضوی از طریق هنر عکاسی، گرامیداشت پدید آورندگان آثار هنری برتر در حوزه عکاسی، گسترش فعالیت های فرهنگی و هنری مرتبط با سیره ائمه معصومین بویژه امام رضا (ع)  و بسط و گسترش هنر دینی دانست.

وی با اشاره به موضوع جشنواره گفت:  آیین های مرتبط با زندگی و سیره، شخصیت، سلوک، زندگی، ولادت و شهادت امام رضا (ع)، شامل، آداب و فرهنگ زیارت، جلوه‌های حرم مطهر رضوی، فرهنگ رضوی در تمام نقاط جهان و انعکاس مراسم و آیین های رضوی، معماری حرم رضوی، زوار حرم رضوی و مناسک، مراسم و جشن‌های رضوی از محورهای جشنواره است.

«فرخنده» با بیان اینکه این جشنواره از سه بخش تشکیل شده است گفت: بخش حرفه ای شامل عکس های تهیه‌شده با دوربین های حرفه ای، مرتبط با موضوع جشنواره شامل تک عکس، مجموعه عکس و مولتی مدیا، بخش جنبی نیز شامل عکس های و یادگاری خانوادگی در حرم امام رضا ع (دوربینی یا موبایلی) و بخش ویژه هم عکس های با موضوع دلتنگی برای امام رضا( ع) در ایام کرونایی، توسل به امام رضا (ع )برای بیماران کرونایی و .‌‌‌..است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی با بیان اینکه شرکت در جشنواره برای تمامی عکاسان و علاقه‌مندان از سراسر کشور آزاد است گفت:  اثر ارسالی نباید در هیچ کدام از سنوات گذشته جشنواره های رضوی انتخاب شده باشد و در صورت مشخص شدن این موضوع، عکس در هر مرحله حذف خواهد شد.

وی اظهار با اشاره به اینکه آخرین مهلت دریافت آثار ۱۵ بهمن ماه امسال و داوری و ارزیابی آثار ۲۰ بهمن ماه است گفت: مراسم پایانی جشنواره نیمه اول اسفندماه سال جاری خواهد بود.

فرخنده گفت: علاقه مندان اثر خود را به آدرس دبیرخانه جشنواره خراسان شمالی. بجنورد. میدان مادر. خیابان تربیت. مجتمع فرهنگی و هنری گلشن ارسال کنند و یا با شماره تلفن های ۰۵۸۳۲۲۳۵۳۳۰ و ۰۹۱۵۳۸۴۴۶۸۳ دبیر تخصصی جشنواره احسان کمالی تماس حاصل کنند.

گفتنی است ؛ علاقمندان می توانند برای دریافت فراخوان به پورتال اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مراجعه نمایند.

 

انتهای پیام/ رحمانی 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک