چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰/۲۷/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۴۴۹۱۱
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ساعت ۱۴:۱۱

سال تحصیلی با شاد و آموزش تلویزیونی آغاز می‌شود/ افت کیفیت آموزش در نمرات مشهود است

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به توزیع سرانه بهداشتی مدارس در روزهای آینده گفت:سال تحصیلی در شبکه شاد از روز اول مهر آغاز و زمینه بازگشایی حضوری مدارس به تدریج فراهم می‌شود.
سال تحصیلی با شاد و آموزش تلویزیونی آغاز می‌شود/ افت کیفیت آموزش در نمرات مشهود است,
علیرضا کاظمی در مراسم رونمایی از نسخه جدید شبکه شاد اظهار کرد: شاد با تغییرات و طراحی جدید امروز رونمایی می‌شود و حاصل یک تجربه دو ساله است. مدرسه تلویزیونی هم آغاز به کار خواهد کرد، سال تحصیلی در شبکه شاد از روز اول مهر آغاز و زمینه بازگشایی حضوری مدارس به تدریج فراهم می‌شود.

وی افزود:  شاد تمام فعالیت‌های آموزش و پرورش را در حوزه فضای مجازی پشتیبانی می‌کند و در اولین جلسه شورای عالی فضای مجازی، چارچوب فعالیت‌های آموزشی در شبکه شاد مصوب شد.

کاظمی گفت: شعار امسال استمرار آموزش، ارتقای کیفیت و تضمین سلامت است و برنامه‌ریزی‌ها انجام شده است، سه راهبرد برای استمرار آموزش طراحی شده که مدرسه تلویزیونی و شبکه شاد از این جمله است. 

مدارس به تدریج آماده بازگشایی حضوری 

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه سلامت دانش‌آموزان در اولویت است و به همین دلیل اعلام کردیم سال تحصیلی را با شبکه شاد و مدرسه تلویزیونی آغاز خواهیم کرد، مطرح کرد: الگوی بازگشایی تدریجی مطابق با سیاست ستاد ملی کرونا به مدارس ابلاغ شد و مدارس آماده می‌شوند تا به تدریج زمینه حضور دانش آموزان را فراهم کنند.

وی ادامه داد: واکسیناسیون معلمان تقریبا تمام شده و در روزهای پایانی و همچنین واکسیناسیون رانندگان سرویس مدارس در حال انجام است، واکسیناسیون دانش‌آموزان به تازگی آغاز شده و واکسیناسیون والدین برحسب شرط سنی در حال انجام است.

توزیع سرانه بهداشتی در روزهای آینده

سرپرست وزارت آموزش و پرورش درباره توزیع سرانه بهداشتی مدارس گفت: یک سرانه بهداشتی همین روزها به حساب مدارس واریز خواهد شد، استانداردهای بهداشتی تدوین و به مدارس ابلاغ شده است.

افت کیفیت آموزشی در نمرات مشهود است 

وی درباره افت کیفیت آموزشی متذکر شد: افت کیفیت آموزشی در نمرات مشهود است، برای تحقق ارتقای کیفیت، حوزه‌های آموزشی با آماده سازی بهترین استودیوهای تولید محتوا، متناسب با زیست‌بوم جدید و روش تدریس استاندارد محتوا را تولید کرده‌اند که در اختیار معلمان قرار خواهد گرفت، برنامه درسی متناسب با شرایط جدید نیز تهیه و به مدارس ابلاغ شده است.

کاظمی بیان کرد: یکی از مهمترین تغییرات، ارتقای زیرساخت‌های شاد است، داشبوردهای مدیریتی ایجاد شده که امکان نظارت دقیق‌تری را فراهم می‌کند، اضافه شدن مکالمات گروهی و ارتباطات صوتی ظرفیت جدید دیگری است که تعامل معلم و دانش‌آموز را بهبود می‌بخشد.

وی افزود: اضافه شدن مرورگر شاد نیز در دسترسی امن دانش‌آموزان به فضاهای علمی کمک می‌کند، بهبود عملکرد حضور و غیاب دانش‌آموزان، برگزاری آزمون‌ها با استانداردهای بالاتر نیز از قابلیت‌های جدید شاد است.

انتهای پیام /

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک