دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۷/۴/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۴۶۳۹۶
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ساعت ۱۲:۳۸

بازدید رئیس حوزه قضایی بخش سرحد وقوشخانه در خراسان شمالی از سد بارزو شیروان

رئیس حوزه قضایی بخش سرحد و قوشخانه در خراسان شمالی ضمن بازدید از سد بارزو واقع در شهرستان شیروان، از نزدیک در جریان مشکلات موجود و آخرین وضعیت ذخیره آب این سد قرار گرفت.
بازدید رئیس حوزه قضایی بخش سرحد وقوشخانه در خراسان شمالی از سد بارزو شیروان,

به گزارش عصر اترک از شیروان، خوشخوی آزاد رئیس حوزه قضایی بخش سرحد و قوشخانه در خراسان شمالی ضمن بازدید از سد بارزو واقع در شهرستان شیروان، هدف از این بازدید را بررسی راهکار‌های عملی به منظور جلوگیری از تشدید چالش‌های مرتبط با کم آبی و امکان سنجی بهینه سازی مصرف آب عنوان کرد.

وی با اشاره به مشکلات متعدد ناشی از بروز کم آبی به ویژه در سال‌های اخیر که عمدتا متأثر از کاهش میزان نزولات آسمانی است، از مسؤولین ذی ربط خواست تا با اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم از جمله برقراری موجبات بهره مندی کشاورزان از شیوه‌های نوین مصرف آب و تعیین الگوی مصرف بهینه و متعارف و الزام شهروندان نسبت به پذیرش سیاست‌های مرتبط با صرفه جویی در مصرف آب آشامیدنی و نیز بکارگیری برنامه‌های بلندمدت در راستای ذخیره سازی بهتر و بیشتر منابع آب از تبعات نگران کننده خشکسالی‌های اخیر جلوگیری کنند.
 
خوشخوی آزاد، تصریح کرد:با فرهنگ سازی اصولی و متناسب، رعایت الگوی مصرف، صرفه جویی‌های هدفمند، برنامه ریزی‌های دقیق و همچنین آگاه نمودن مردم بویژه کشاورزان در همراهی در راستای اجرای این سازوکار‌ها از جمله استفاده از روش‌های نوین آبیاری مانند سیستم آبیاری قطره‌ای می‌توان نگرانی‌ها را تا حدود قابل توجهی کاهش داد و از تشدید مشکلات مبتلابه پیشگیری کرد.
 
انتهای خبر/حق بین
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک