یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ - ۶/۲۵/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۴۶۵۳۳
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ساعت ۱۳:۳۷
فرمانده سپاه شهرستان شیروان:

بیش از ۱۲۰۰ برنامه در هفته بسیج در شهرستان شیروان اجرا می شود

فرمانده سپاه شهرستان شیروان و عضو شورای تامین این شهرستان در جلسه شورای اداری با محوریت گرامیداشت هفته بسیج گفت: بیش از 1200 برنامه فرهنگی، بصیرتی، اقتصادی، اجتماعی، رزمی، ورزشی، در سراسر شهرستان در قالب 45 عنوان برنامه پیش بینی و اجرا می شود.
بیش از 1200 برنامه در هفته بسیج در شهرستان شیروان اجرا می شود,

به گزارش عصر اترک سرپرست فرمانداری شهرستان شیروان در جلسه شورای اداری این شهرستان با محوریت گرامیداشت هفته بسیج اظهار داشت: بسیج ۲۰ میلیونی در واقع ریشه در آیات قرآنی ما دارد که امام راحل در این باره فرمودند: بسیج شجره طیبه صالحین است.

علی ذوالفقاری ادامه داد: اساس و بنیان بسیج رفع تهدیدها و تبدیل تهدیدها به فرصت است و ارزش خدمات بسیج روز به روز بیشتر دیده می‌شود. اهدافی که امام و آرمان هایی که امام داشتد تحقق پیدا کرده و همه مسئولان باید در عمل ثابت کنند.

وی افزود: خود مردم در بسیج کمک حال مردم هستند، یعنی بسیج در همه ارکان های نظام مقدس جمهوری اسلامی حضور دارد همه ما باید کمک کنیم بسیج روز به روز تقویت شود و در همه بحران از جمله سیل، زلزله و حتی انتخابات است که بسیج حضور دارد.

 

مدیران باید از همه بسیجی تر باشند

امام جمعه شیروان در جلسه گرامیداشت هفته بسیج با اشاره به گفتمان بودن بسیج، گفت: انقلاب اسلامی تحولی بزرگ در دنیا بود و از ابتدا مبنای انقلاب اسلامی تحول بود. ما در بستر انقلاب اسلامی کار می‌کنیم در تمام عرصه‌ها انقلاب اسلامی تحول جدیدی ایجاد کرد یکی از تحول ها گفتمان بسیج بود.

حجت الاسلام تکمیلی تاکید کرد: بسیج به معنای انسانی است که در مواردی خودش را نبیند، تا زمانی که نگاهمان به خودمان باشد نگاهمان مادی گرایی و منفعت طلبی باشد قطعاً نتیجه نخواهیم گرفت اما اگر این تفکر بسیجی که ایثار و گذشت است غلیظ تر شود گفتمان بسیج بهتر دیده خواهد شد.

امام جمعه شیروان افزود: مدیران و مسئولان باید تفکر بسیجی داشته باشند باید مدیر از همه بسیجی تر باشد اگر مسئولی دارای تفکر جهادی و تفکر بسیجی باشد نیروهایش نیز دنبال او می دوندو در یک کلام اوج تفکر بسیجی شهادت است یعنی شخص به جایی می‌رسد که جانش را برای دیگران هم تقدیم می کند.

 

بسیج خار چشمی برای نا اهلان است/اجرای 1200 برنامه در هفته بسیج

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج شیروان در جلسه ستاد شهرستانی گرامیداشت هفته بسیج گفت: بسیج پدیده شگفت آوری است که در انقلاب اسلامی ایجاد شد که بعد از ۴۲ سال فعالیت‌های بسیج و اثرات بسیج را می‌بینیم و هم اکنون بسیج خارج چشمی برای نا اهلان است که ی به اهمیت آن می‌بریم.

عباسعلی ریحانی هدف از تشکیل بسیج را حفظ انقلاب و پاسداری از انقلاب توسط مردم دانست و افزود: امروز در عرصه‌های مختلف توده‌های مردم و بسیج وجود دارند و این از ویژگی ها و شاخصه های بسیج است.

وی خاطرنشان کرد: امروز اگر قرار است در کشور اتفاقی بیفتد باید با تفکر بسیجی این اتفاق حاصل شود، باید تفکر بسیجی با نگاه جهادی همسو باشد.

سرهنگ ریحانی ادامه داد: در شیروان قریب به ۳۵۰ رده بسیج محلات و اقشاری وجود دارد که در هفته بسیج همه رده های آن برنامه‌هایی خواهند داشت که در تولید، علم، خدمات‌رسانی، فعالیت های اقتصادی و اجتماعی باعث شناساندن بسیج به عموم مردم خواهند شد که جامعه سازی و تمدن سازی در گام دوم را در پی خواهد داشت.

سرهنگ عباسعلی ریحانی با بیان اینکه شعار محوری امسال در هفته بسیج، <بسیج پاره تن مردم است>، افزود: نگاه حاصل در شهرستان و استان این است که فرهنگ بسیج را در تک تک محلات و روستاها و اداره ها و خانواده‌ها نهادینه کنیم.

فرمانده سپاه شهرستان شیروان درباره برنامه‌های محوری شهرستان گفت: ۳۵۰ رده بسیج با ۴۵ عنوان برنامه و ۱۲۰۰ برنامه در قالب های فرهنگی، اقتصادی، رزمی، اجتماعی، فضای مجازی و ... از شنبه ۲۹ آبان ماه همزمان با آغاز هفته بسیج کار خود را پیش خواهند گرفت.

وی ادامه داد: برنامه های شاخص رده های بسیج در سال 1400 و در شهرستان شیروان عبارتند از تشکیل ستاد گرامیداشت شهرستانی و بخشی، فضاسازی شهری و ادارات شهرستانی، دیدار بسیجیان پاسداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی با امام جمعه محترم، برپایی نمایشگاه اقتصاد مقاومتی، تقدیر از فعالان و گروه‌های جهادی شاخص، سرکشی از خانواده های معظم شهدا جانبازان ایثارگران و بسیجیان شاخص، برگزاری کارگاه های سبک زندگی اسلامی در راستای مقابله با آسیب‌های اجتماعی، برگزاری اردوهای جهادی برای زندانیان و خانواده های زندانیان، حضور نیروهای بسیجی و گردان‌ها در نماز جمعه و میقات صالحین، مسابقات فرهنگی و کتابخوانی، برگزاری مسابقات ورزشی، عطر افشانی گلزار شهداء، گشت های رضویون، برگزاری یادواره شهدای آبروی محله، زنگ بسیج در مدارس و برنامه ۷ شب هفت مسجد اجرا خواهد شد.

انتهای خبر/حق بین

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک