سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۸/۹/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۴۷۱۲۸
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ساعت ۹:۳۲

«برجام» قابل احیاست/ تعهدات نسیه غربی‌ها را نمی‌پذیریم

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: در صورتی که طرف غربی به طور کامل و عملی تحریم‌ها ایران را لغو کند، ایران هم همراهی می‌کند و برجام احیا خواهد شد.
«برجام» قابل احیاست/ تعهدات نسیه غربی‌ها را نمی‌پذیریم,

حجت‌الاسلام حسن شجاعی در گفتگو با خبرنگار مهر، با تاکید بر اینکه غربی‌ها نباید در مذاکره با تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران از زبان تهدید و هشدار استفاده کنند، اظهار داشت: طرف غربی باید تاکنون به خوبی فهمیده باشد که نباید با مقامات ایران تهدیدآمیز سخن بگوید.

وی با بیان اینکه قطعاً زبان تهدید و زور روی ملت ایران و به ویژه دولت انقلابی جمهوری اسلامی ایران تأثیری نمی‌گذارد، گفت: علی رغم اینکه در هشت سال گذشته دولتی غرب‌گرا در کشورمان بر سر کار بود، اما کلیت نظام جمهوری اسلامی ایران در مقابل فشارها و تهدیدات مختلف دشمنان جمهوری ایران مقاومت کردند.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید خروجی مذاکرات رفع کامل تحریم‌های ایران باشد، تصریح کرد: رفع تحریم‌ها باید به صورت نقد باشد و ما دیگر چیزی را به صورت نسیه از غربی‌ها نمی‌پذیریم.

شجاعی ادامه داد: در صورتی که طرف غربی به طور کامل و عملی تحریم‌ها ایران را لغو کند، جمهوری اسلامی ایران نیز همراهی خواهد کرد، برجام احیا خواهد شد و ما هم به اجرای تعهدات خود بازمی‌گردیم.

وی بیان کرد: در صورتی که رویکرد غربی‌ها مانند گذشته باشد و بخواهند باز هم خلف وعده کنند و تضمین عملی برای رفع کامل تحریم‌های جمهوری اسلامی ایران ندهند، قاعدتاً جمهوری اسلامی ایران هم انگیزه‌ای برای ادامه مذاکرات و احیای برجام نخواهد داشت.

نماینده مردم ابهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما باید در یک فرآیند طولانی مدت، رفع تحریم‌ها را راستی آزمایی کنیم، گفت: غربی‌ها باید به صورت عملی به تعهدات خود پایبند باشند و جمهوری اسلامی ایران نیاز به کاغذ و امضای آنان ندارد، بلکه آنان باید در عمل به تعهدات خود پایبند باشند، به گونه‌ای که برای ملت ایران منافع اقتصادی به همراه داشته باشد.

شجاعی تاکید کرد: بنده این اطمینان را به ملت ایران می‌دهم که اگر برجام منافع واقعی برای اقتصاد کشور و معیشت مردم داشته باشد، حتماً آن را احیا خواهیم کرد، اما اگر غربی‌ها باز هم به دنبال خلف وعده و وقت‌کشی باشند، ما نیازی به ادامه مذاکرات و امضای توافق جدید با آنان نداریم.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک