سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۸/۹/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس ورزشی | کد خبر: ۲۸۴۷۱۸۱
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ساعت ۱۳:۳۰

رجبی هدیه کادر فنی را پس زد/ جوانانی که به اعتماد نیاز دارند

رقابت‌های انتخابی تیم ملی تکواندو در حالی با ورود ۲۵ تکواندوکار به اردوی تیم ملی به پایان رسید که جوانان با آتیه تکواندو ثابت کردند می‌توان به روزهای خوب گذشته بازگشت.
رجبی هدیه کادر فنی را پس زد/ جوانانی که به اعتماد نیاز دارند,

به گزارش خبرنگار مهر، رقابت‌های انتخابی تیم ملی تکواندو شنبه هفته جاری در خانه تکواندو برگزار شد و در نهایت ۱۶ تکواندوکار با کسب عناوین اول و دوم و ۹ تکواندوکار با نظر کمیته فنی به این اردوی آماده سازی تیم ملی دعوت شدند. رقابتهایی که قرار بود با دعوت از ۶۱ تکواندوکار برگزار شود، با وجود غیبت آرمین هادی پور به دلیل مصدومیت، با حضور ۶۲ تکواندوکار برگزار شد.

نکته مهم و اصلی در این مسابقات فرصت سوزی سعید رجبی بود. رجبی ۲۶ ساله از بهترین سنگین وزن‌های ایران است، به شرط آنکه قدر خود را بداند. کادر فنی تیم ملی به او فرصت داد تا در مسابقات انتخابی حضور داشته باشد، ولی رجبی این هدیه کادر فنی را پس زد و بعد از شکست در برابر نادعلیان در فینال جام باشگاه های آسیا، برای دومین بار به این جوان با آتیه باخت. رجبی اگر می‌خواهد یکبار دیگر عضو تیم ملی شود باید بیشتر تمرین کرده، وزن خود را کاهش داده و از همه مهمتر در برخی رفتارهایش تجدید نطر کند.

از سوی دیگر علت دعوت از ابوالفضل عباسی برای حضور در این مسابقات مشخص نشد. اینکه تکواندوکاری بدون در نظر گرفتن پارامترهای لازم که از سوی کادر فنی اعلام شده بود، در مسابقات شرکت می‌کند، جای سوال دارد.

خبرنگار مهر این موضوع را با فریبرز عسگری در میان گذاشت. عسگری پاسخ داد: قرار نیست عباسی در مسابقات بعدی انتخابی شرکت کند. عباسی چون جوان بود و در اردوی جوانان که مدتی قبل در روسیه برگزار شد، عملکرد خوبی داشت، به او این فرصت را دادیم تا از تجربه مبارزه و تمرین در کنار سایر ملی پوشان بهترین بهره را ببرد.

بدون شک کار عسگری پسندیده بوده و این اطمینان وجود دارد که از عباسی در آینده بیشتر صحبت خواهد شد؛ جوانی که مدال طلای نونهالان جهان را در کارنامه دارد و با قد و قامت مناسب در صورت توجه بیشتر می‌تواند جا پای بزرگان وزن هشتم چون فعال، ذرخش، اصلانی، رستمی و.... گذاشته و سنگین وزن تیم ملی را برای سال‌ها بیمه کند. اما کادر فنی کاش به جوانان دیگر هم چنین توجهی داشت و همه فرصت‌ها در اختیار تیمی خاص با توصیه‌های خاص قرار داده نمی شد. به عنوان مثال جای این سئوال باقی است که چرا این فرصت به تکواندوکاری چون پاشا عطاردی داده نشد؟

در کنار تکواندوکاران شاخصی چون پلنگ افکن، سروش احمدی، امیرمحمد بخشی، میرهاشم حسینی، سجاد مردانی، حسین لطفی و امیرمحمد بخشی که خود را به اردوی تیم ملی رساندند، نکته بارز این مسابقات جوانان با آتیه‌ای بودند که چون الماس درخشیدند و نشان دادند که تیم ملی چاره‌ای ندارد و باید به آنها میدان بیشتری دهد.

مهدی حاج موسایی یکی از همین جوانان بود که با در اختیار داشتن مدال طلای نونهالان آسیا و بعد از درخشش در مسابقات بین المللی تهران، عملکرد درخشانی داشت و به خوبی برتری خود را به مدعیان این وزن دیکته کرد.

در وزن دوم یا همان ۵۸- کیلوگرم با حضور متین رضایی و محمد صادق دهقانی در کنار آرمین هادپور دست مربیان تیم ملی پر است.

در وزن ۶۳- کیلوگرم ابراهیمی و عرفان بزرگی طوفان کردند و بعد از پلنگ افکن عملکرد بهتری داشتند. در این وزن با دعوت فرزان عاشورزاده، کادر فنی نشان داد که انتظارات فنی بالایی دارد و فرزان اگر می‌خواهد روزهای خوب ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ را تکرار کند، باید بیشتر تمرین کند.

سروش احمدی بعد از کسب مدال نقره جهان در وزن سوم، به یک وزن بالاتر آمده است. هر چند او در انتخابی‌ها نفر اول وزن ۶۸- کیلوگرم شد، ولی نباید برتری خفیف برابر محمدحسین زاهدی یکی از بهترین‌های فصل گذشته لیگ برتر را چندان مطمئن بداند. در این وزن عمادی و بختیاری از دیگر خوب های ایران هستند که فرصت دوباره ای برای حضور در اردو و انتخابی‌های بعدی دریافت کرده اند.

در وزن ۷۴- کیلوگرم امیرمحمد بخشی در فینال به جوان با آتیه‌ای چون سیدامید حسینی باخت. در این وزن دانیال بزرگی هم دعوت شده و باید مدعیان این وزن بیشتر تلاش کنند. محمدحسین یزدانی از دیگر جوانان آینده دار تکواندو ایران است، جوانی که طلای نوجوانان آسیا را در کارنامه دارد و سال گذشته هم از بهترین‌های لیگ بود. او در رقابتهای انتخابی با پیروزی برای میرهاشم حسینی نشان داد که برای این وزن می‌توان روی او حساب ویژه باز کرد.

میرهاشم هم با شکست در فینال متوجه شد که برای رسیدن به هوگوی تیم ملی چون گذشته آسان نیست. در این وزن اشکوریان هم که طلای المپیک نوجوانان را در کارنامه به همراه سلیمی دعوت شده اند.

مهران برخورداری و عرفان ناظمی دو ملی پوشی بودند که در انتخابی تیم ملی عملکرد خوبی نداشتند و همان مبارزه نخست باخته و حذف شدند و کادر فنی هم ترجیح داد مهدی جلالی و سهیل محمدیان را به عنوان نفرات اول و دوم در اردو داشته باشد.

در وزن آخر یا همان ۸۷+ کیلوگرم فقط باید از یک تکواندوکار تمجید کرد. علی نادعلیان به روند خوب خود ادامه داد و پس از آنکه سال گذشته در لیگ درخشید و در مسابقات بین المللی تهران عملکرد خوبی داشت، در انتخابی تیم ملی همه رقبا از جمله سجاد مردانی، سرگروه تیم ملی را نیز شکست داد تا به عنوان اصلی ترین مدعی حضور در رقابتهای قهرمانی جهان در وزن هشتم باشد. نادعلیان می‌تواند نام جویبار را این بار نه در کشتی، که در تکواندو سر زبان‌ها بیندازد.

به هر حال اردوی تیم ملی از امروز آغاز می‌شود و تیم ملی چیزی کمتر از ۵ ماه فرصت دارد تا برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان در چین آماده شود.

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک