یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ - ۶/۲۵/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۴۷۳۶۸
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ساعت ۱۱:۴۱
شهردار شیروان:

پناهگاه حیوانات بی پناه توسط شهرداری شیروان احداث می شود

شهردار شیروان گفت: پناهگاه حیوانات بی پناه در مساحتی بالغ بر ۲ هزار متر مربع با برآورد اعتبار بالغ بر 167 میلیون تومان در جنب کارخانه قدیم آسفالت شیروان در حال احداث است.
پناهگاه حیوانات بی پناه توسط شهرداری شیروان احداث می شود,

عین اله احمدی، شهردار شیروان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار عصراترک در شیروان اظهار داشت: این پناهگاه ظرفیت نگهداری ۳۰۰ الی ۳۵۰ قلاده سگ را دارد که از امکاناتی مانند اتاق نگهبانی، انگل تراپی، واکسیناسیون و عقیم سازی برخوردار است.

شهردار شیروان با بیان اینکه این‌ حیوانات با عناوینی چون بی‌صاحب، سرگردان، ولگرد و یا رها در شهر نام برده می شود، گفت: باید این فرهنگ را در جامعه نهادینه کنیم که حیوانات هم موجوداتی جاندار هستند و باید به آنها احترام گذاشت و پیشنهاد می کنیم از این به بعد در گفتمان مدیران به جای سگ‌های ولگرد بگوییم حیوانات بی پناه.

احمدی با اظهار امیدواری راه اندازی این مرکز تا ابتدای دی ماه،افزود: واحد انفورماتیک شهرداری در حال طراحی سامانه ای است تا یک روز در هفته با نام دوشنبه های زیبا، کمک های مردمی با حضور همکاران شهرداری در درب منازل برای طرح تحویل غذا برای حیوانات مرکز جمع آوری شود.

وی ادامه داد: این سامانه با ارسال پیامک مردم را به حمایت از انجمن تشویق و ترغیب کرده و درخواست می کند کمک های خود را در اختیار این انجمن قرار دهند.

شهردار شیروان با اشاره به رویکرد فرهنگی شهرداری در تمامی حوزه‌ها خاطرنشان کرد: اعتقاد داریم در کنار گسترش معابر باید به افکار و اذهان نیز توجه کنیم و به همین دلیل برای کار فرهنگی و فرهنگ سازی از هیچ تلاشی کوتاهی نمی‌کنیم و آماده همکاری با تمامی مراکز، سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی هستیم.

احمدی خاطرنشان کرد: بر همین اساس مقرر شد تا شناسنامه حمایت از حیوانات بی پناه تهیه و مردم علاقمند سرپرستی حیوانات تحت نظارت شهرداری را به عهده بگیرند و اداره دامپزشکی با هماهنگی این انجمن واکسیناسیون رایگان را به عهده خواهد گرفت.

انتهای خبر/حق بین

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک