چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۵/۱۸/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۴۷۹۳۳
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۰/۰۵ - ساعت ۱۴:۲۶
کارشناس مسائل سیاسی:

ترور سردار سلیمانی، نشانگر درماندگی مدعیان کدخدایی جهان بود/ محور مقاومت تا قلب اروپا و آمریکا پیش رفته است

فرج الله فرجی گفت: طبق نظر تحلیل گران استراتژیک و اهل درایت، ترور سردار سلیمانی به عینه نشانگر استیصال و درماندگی دولتی بود که ادعای کدخدایی جهان داشته و دارد.
ترور سردار سلیمانی، نشانگر درماندگی مدعیان کدخدایی جهان بود/ محور مقاومت تا قلب اروپا و آمریکا پیش رفته است,

فرج الله فرجی، مدرس دانشگاه و کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار عصراترک در اسفراین اظهار داشت: دشمن برخلاف ادعاهای توخالی عرف و قواعد حاکم بر میدان؛ فرمانده ارشد و بلند پایه یک کشور را خارج از میدان جنگ، در فرودگاه یک کشور ثالث به شهادت رساندند.

فرجی اضافه کرد: ترور سردار سلیمانی و همراهانش اگر چه برای مباشر و معاون، یک غرور کاذب و تصنعی ایجاد کرد، اما استقبال و حضور کم نظیر مردم در تشییع پیکر پاک سردار دلها و شهدای مقاومت، در دو کشور عراق و ایران و نیز بازتاب گسترده  آن در فضای رسانه ای و تحلیلی جهانی و تمجید از شخصیت و نبوغ خاص ایشان توسط بزرگان و خواص و اقشار مختلف در سطح بین المللی، بر طبل رسوایی مرتکب این جنایت کوبید.

این کارشناس مسائل سیاسی افزود: با شهادت حاج قاسم، شاخص های شخصیتی این سردار نام آور، در بلندای آرمان های بیداری و مقاومت درخشید و باورمندان مکتبی اش را به پیروی از این راه و رسم والا طلبید.

این مدرس دانشگاه یادآور شد: گفتنی است که خون ریخته مکتبی و این آرمان محقَّق و هم راستا با مکتب عاشورا، در واقع برگ زرینی بر دفتر حماسه، ایثار، مقاومت و برگ ننگینی بر رذالت، دنائت و سفاهت یزیدیان زمان بود که چشمانشان به ظلمت و تاریکی خو کرده و پرتوهای نورافشان خورشید را بر نمی تابند.

وی اضافه کرد: با گذشت دوسال از شهادت و عروج سردار و در عرصه ی تقابل و ادامه ی راه، آنچه بیش از پیش مشهود و ملموس است، عقب نشستن جبهه خصم و هول و هراس و کابوس رسوخ کرده به متن و بطن حضور آنان در منطقه است که شب و روز منتظر انتقامی هستند که نمونه ای از آن را در عین الاسد نوش کرده و هولناکی آن را با هذیان گویی به «ضربه مغزی ملایم» تعبیر کردند.

فرجی یادآور شد: ناگفته مشخص است که بها و فضیلت خون سردار و شهدای مقاومت، بالاتر و والاتر از کمیت ها و تسویه حساب های نفر به نفر و زدن یک نقطه و یا چند نقطه است.

وی انتقام را، چاشنی یک شتاب استراتژیک در رسیدن به آرمانهای مکتبی خواند و گفت: انتقام یک امر ضروری، حتمی و ممتد است که دشمن دون صفت همواره با کابوسش دست و پنجه نرم می کند و تا قطع کامل چنگالهای کفتار صفتان و ددمنشان از سرزمینهای اسلامی ادامه دارد.

فرجی بیان داشت: محور مقاومت امروزه در گستره بیداری اسلامی از فرات تا نیل و تا قلب اروپا و آمریکا و نیز در قلمرو هلال شیعی با محوریت ایران اسلامی و در هر نقطه ای که قلبی برای بیداری و رهایی از چتر ظلم می تپد و با انگیزه ای مضاعف و الگوهایی ناب و مکتبی در پیش رو، پویاتر و شایق تر از گذشته در حرکت و سیلان است.

 

انتهای پیام/ سمیه حسن آبادی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک