چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۵/۱۸/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۴۷۹۷۸
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ - ساعت ۹:۲۰
دکترای جامعه شناسی فرهنگی؛

تظلم خواهی از خون شهید سلیمانی حقی ملی است

علی عاقل گفت: تظلم خواهی از خون شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی از طریق مراحل قانونی توسط قوه قضاییه یا هر نهاد دیگری در کشور باید  در مجامع بین المللی پیگیری شود چرا که حقوق ایشان شخصی نیست بلکه حق یک ملت است.
تظلم خواهی از خون شهید سلیمانی حقی ملی است,

علی عاقل، دکترای جامعه شناسی فرهنگی و عضو شورای شهر شیروان در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک در شیروان اظهار داشت: شهید سلیمانی انسانی بی ریا، بی ادعا، پرکار، متخصص در کار خود، صاحب‌نظر و از همه مهمتر جامع بودند.

 

عاقل افزود: این که همه مردم در شهادت و تشییع ایشان شرکت کردند و حضور بی‌سابقه‌ای داشتند به خاطر اخلاص و بی‌ریا بودن این عبد خالص خدا بود.

 

عضو شورای شهر شیروان ادامه داد: حاج قاسم سلیمانی نه چپی بود نه راستی، همه او را بخاطر اخلاص و صداقت عاشقانه دوست داشتند.

 

 عاقل افزود: حاج قاسم دافعه در داخل نظام نداشتند و همه را در داخل کشور برای اتحاد و اجماع یکدست می‌کردند وقتی بیانی می داشت همه قبولش داشتند.

 

وی گفت: اقدامات حاج‌قاسم‌سلیمانی منجر شد بسیاری از کشورها ایشان را به عنوان یکی از شخصیت های فرهنگی، نظامی و اعتقادی بپذیرند.

 

این فرهنگی شیروانی با بیان اینکه شهید سلیمانی در خاورمیانه اتفاقات را مدیریت می کرد و مردم را از چنگال داعش در کشورهای مختلف رهانید، اضافه کرد: ایشان حتی نطفه داعش را که  در حال شکل گیری در اروپا و غرب بود و جنایاتی را نیز در پاریس و انگلستان انجام داده بودند، خاموش کرد.

 

عاقل تظلم خواهی از خون حاج قاسم را مهم دانست و تاکید کرد: این کار باید از طریق مراحل قانونی توسط قوه قضاییه یا هر نهاد دیگری در داخل کشور، در مجامع بین‌المللی پیگیری شود.

وی تصریح کرد: باید از شخصیت و نام سردار سلیمانی حمایت شود چرا که حقوق ایشان، حقوق یک شخص نیست بلکه حقوق یک ملت است.

 

عضو شورای شهر شیروان با اشاره به این که اگر داعش در هم کوبیده نمی‌شد این زالو صفتان همه ادیان را از دم تیغ می‌گذراندند، خاطر نشان کرد: یکی از ویژگی‌های بارز شهید سلیمانی تعلق نداشتن به دنیا و سر باز زدن ازبسیاری از جایگاه ها و مقام و مناصب  بود .

وی ادامه داد: در یک بازه‌ ای از زمان بحث مشارکت ایشان به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری مطرح بود اما ایشان دنبال پست و مقام نبودند و در روی زمین گویا زندگی نمی‌کردند.

 

وی در حوزه امنیت ملی یادآور شد: امنیت یکی از مهمترین مسائل یک کشور و جامعه است اگر در جامعه احساس امنیت وجود نداشته باشد سرمایه گذاری اقتصادی رخ نمی دهد.

 

عاقل ادامه داد: در حال حاضر اتفاقاتی که در ترکیه افتاده است را بنگرید، باعث کاهش صنعت توریست در این کشور شده است همچنین در کشورهایی مثل افغانستان، پاکستان، عراق و سوریه اگر ظرفیت سرمایه‌گذاری اقتصادی وجود ندارد به خاطر عدم وجود آرامش و امنیت روانی است لذا ابتدایی ترین کار در کشور برای مردم ایجاد امنیت است.

 

عضو شورای شهر شیروان تصریح کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی یک رایزن فرهنگی، رایزن اقتصادی و رایزن نظامی است که اقدامات آن زبانزد بوده است که صادرات و چه واردات در کشور به خاطر امنیت حاکم در جمهوری اسلامی ایران است.

 

وی در حوزه مذاکرات برجام گذری زد و گفت: اعتماد به آمریکا شدنی نیست چون آمریکا به سادگی کشورها را از بالا به پایین نگاه می کند اما باید به طریقی، تعامل و خواسته‌های کشور در عین حفظ استقلال، ارزشها و محدوده جغرافیایی با سایر کشورهاحفظ شود.

 

عاقل اضافه کرد: در مذاکرات هر دو سو باید خواسته های خود را مشخص کنند، باید تعاملات را بالا ببرند که قطعاً اگر در حوزه تعامل با کشورهای خارجی ضعف داشته باشیم دچار مشکل می شویم.

 

وی در پایان با بیان اینکه باید در مذاکرات هر دو سو سود ببرند، گفت: چهره هایی نظیر حاج قاسم سلیمانی جدای از مسائل سیاسی جایگاه و احترام ویژه‌ای دارند حاج قاسم هیچ وقت هیچ توهینی به هیچ کسی نکرده است و باید فضا را از دست فرصت طلب ها و کسانی که به فکر روزمرگی، سود و منفعت شخصی هستند خارج و به دست جوانان با استعداد ایران عزیز چه اصلاح طلب و اصولگرا واگذار کنیم.

 

انتهای خبر/حق بین

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک