چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۵/۱۸/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۴۸۰۵۰
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۰/۱۱ - ساعت ۱۲:۳۶
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اسفراین:

فروتنی سردار سلیمانی، مزارش را تبدیل به زیارتگاه کرده است

علی رضایی گفت: حاج قاسم با تمام مقام ها و درجه های مادی و معنوی که داشته، وصیت می کند که او را در شهر خودش و در جوار همرزمان شهیدش دفن کنند و روی مزارش نوشته شود، سرباز شهید و قطعا همین تواضع، مزارش را امروز تبدیل به یک زیارتگاه کرده است.
 فروتنی سردار سلیمانی، مزارش را تبدیل به زیارتگاه کرده است,

علی رضایی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اسفراین در گفتگو با خبرنگار عصراترک با اشاره به اینکه سردار سلیمانی جهاد با نفس و جهاد با دشمنان اسلام و انقلاب را بدون توقف ادامه داد، اظهار داشت: سردار لحظه ای از پای ننشست و در مدار و مکتب امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری تردید نکرد و مکتب سلیمانی را ایجاد کرد.

وی با اشاره به اینکه حاج قاسم، مرد میدان علم وعمل بود، ادامه داد: سردار سلیمانی اهل حرف زدن نبود، بلکه خودش مرد میدان بود و همواره در ابتدا مسیر قدم برمی داشت تا بقیه از او الگو بگیرند و در واقع الگوی یک مدیر انقلابی و جهادی بود.

رضایی با بیان اینکه حرکت در مدار ولایت از ویژگی های بارز این شهید به حساب می آید، گفت: سردار سلیمانی همیشه به مطالعه کتاب های علمای ربانی و انقلابی همچون مرحوم آیت الله مصباح می پرداخت و سخنرانی های مقام معظم رهبری را گوش می داد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اسفراین با اشاره به اینکه یک مدیر می تواند با الگو قراردادن سردار سلیمانی، یک فرد موفق در حوزه مسئولیتش باشد، گفت: حاج قاسم از زوایای مختلف درس آموز و الهام بخش بود بطوری که ضمن جهادگری، به معنای واقعی ولایت محور بود و در عرصه های مختلف جلوداری می کرد.

رضایی با اشاره به اینکه سردار سلیمانی در شرایط مختلف در کنار مردم حضور داشت، گفت: حاج قاسم در سیل خوزستان به همراه، ابومهدی المهندس، در بین مردم حاضر شدند و باعث دلگرمی بودند، علاوه بر این در مناطقی همچون عراق، لبنان، فلسطین، سوریه که داعش  وارد شده بود، در میدان مبارزه و در مقابل داعش و استکبار جهانی جبهه مقاومت را تشکیل دادند.

وی شهامت، مردانگی و خستگی ناپذیری را از ویژگی های اخلاقی مهم سردار سلیمانی برشمرد که ایشان را قهرمان و صاحب مکتب کرده است.

این مسئول ادامه داد: حاج قاسم به رهبر و ولی فقیه عشق می ورزید و عالمانه وعارفانه بدون هیچ گونه جبهه گیری، از ولایت حمایت می کرد و ولایت مداری را با صراحت و شهامت از مصادیق عاقبت به خیری معرفی می کرد.

رضایی یادآور شد: سردار سلیمانی از غم دوری دوستان شهیدش همچون شمع اشک وآه سر می داد و در نهایت با آرامش عارفانه همچون علمای بزرگ می گوید، کسی شهید می شود که الان و در حال زندگی شهید باشد.

این مقام مسئول گفت: حاج قاسم با تمام مقام ها و درجه های مادی و معنوی که داشته، وصیت می کند که او را در شهر خودش و در جوار همرزمان شهیدش دفن کنند و روی مزارش نوشته شود، سرباز شهید و قطعا همین تواضع او مزارش را امروز تبدیل به یک زیارتگاه کرده است.

 

انتهای پیام/ سمیه حسن آبادی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک