چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۵/۱۸/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس ورزشی | کد خبر: ۲۸۴۸۰۸۹
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۰/۱۲ - ساعت ۱۱:۷
دارنده مدال برنز جهانی ۲۰۱۴ ترکیه:

یکی از افتخارات ورزشی ام، اهدای مدال جهانی ام به حاج قاسم بوده است/ ادامه دادن مکتب سلیمانی تنها در جبهه های نبرد خلاصه نمی شود

مهران حسن زاده خوش یکی از افتخارات ورزشی اش را اهدای مدال مسابقات جهانی به سردار سلیمانی خواند و گفت: با دیدن روحیه پهلوانی حاج قاسم، این در واقع حرکت کوچکی برای کارهای بزرگ سردار بود که ادای دینی به ایشان انجام شود.
یکی از افتخارات ورزشی ام، اهدای مدال جهانی ام به حاج قاسم بوده است/ ادامه دادن مکتب سلیمانی تنها در جبهه های نبرد خلاصه نمی شود,

مهران حسن زاده خوش، متولد 1370 اهل روستای خوشین شهرستان اسفراین، دارنده مدال جهانی کشتی 2014 در گفتگو با خبرنگار عصراترک اظهار داشت: 10 سال است که به صورت حرفه ای ورزش کشتی را شروع کردم و در این مدت موفق شدم در رشته های مختلف عناوین زیادی را در رده های شهرستانی، استانی، کشوری، بین المللی و جهانی در رشته جودو، کشتی پهلوانی و سنتی، کشتی با چوخه و آلیش و کوراش کسب کنم.

وی با اشاره به اینکه واژه های قهرمان و پهلوان با یکدیگر متفاوت هستند، ادامه داد: قهرمان کسی است که مدال می آورد، اما پهلوان کسی است که در کنار کسب جایگاه قهرمانی،  خصوصیات اخلاقی دارد که باعث می شود، به آن پهلوان بگویند.

حسن زاده خوش، مردم داری، از خودگذشتگی، شجاعت، طرفدار مستضعفان بودن را از جمله ویژگی های یک پهلوان عنوان کرد و گفت: تمامی این مشخصات در  سردار سلیمانی وجود داشته و من از زمانی که روحیه پهلوانی حاج قاسم را دیدم، اشتیاق بیشتری نسبت به شناختش پیدا کردم.

دارنده مدال برنز جهانی کشتی با اشاره به اینکه یکی از افتخارات ورزشی من این بود که توانستم مدالم را تقدیم حاج قاسم کنم، گفت: به دست آوردن مدال برای یک ورزشکار قطعا مراحل سختی به همراه دارد، اما دیدن از خودگذشتگی ها و مردم داری، مردی همچون حاج قاسم، قطعا از تمام مدال هایی که دارم، با ارزش تر است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما در رابطه با اینکه چگونه مدالی که سال ها و ماه ها برای به دست آوردنش تلاش کرده اید، به راحتی تقدیم به شخص دیگری می کنید، گفت: در واقع اخلاق در ورزش زنده است، ما باید به عنوان یک ورزشکار الگویی در جامعه باشیم، وقتی کسی که این همه رشادت به خرج داده و برای کشورعزیزمان ایران جانفشانی کرده، اهدای مدال تنها ادای دین کوچکی به کارهای بزرگ حاج قاسم بوده است.

حسن زاه خوش گفت: سردار سلیمانی با ویژگی هایی همچون اخلاص، تقوا، ولایت مداری و مردم داری در ذهن من زنده است و این ویژگی ها باعث شد که من یکی از دوستداران و عاشقان سردار باشم.

وی در انتها گفت: ادامه دادن مکتب حاج قاسم تنها حضور در جبهه های نبرد نیست، بلکه در داخل کشور بتوانیم به نیازمندان کمک کنیم، اختلافات را رفع کنیم، با کارهای خیرخواهانه، مردم داری، ولایت مداری می توانیم در مسیر مکتب سردار سلیمانی حرکت کنیم.

 

انتهای پیام/ رحمانی

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک