چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۵/۱۸/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۵۰۱۴۲
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۰/۱۳ - ساعت ۱۲:۳۳
ارادت علمای اهل سنت به شهید سلیمانی؛

تشییع باشکوه شهید سلیمانی جایگاه جبهه مقاومت را به رخ جهانیان کشاند/ اهل سنت هیچگاه مجاهدت های سردار دل ها را فراموش نمی کنند

برادران اهل تسنن  خراسان شمالی ارادت ویژه ای نسبت به سردار سلیمانی دارند و با برگزاری آیین هایی همزمان با دومین سالگرد این شهید یاد و خاطره اش را زنده نگه داشتند.
 تشییع باشکوه شهید سلیمانی جایگاه جبهه مقاومت را به رخ جهانیان کشاند/ اهل سنت هیچگاه مجاهدت های سردار دل ها را فراموش نمی کنند,

به گزارش عصراترک، اهل سنت خراسان شمالی در دیماه سال 1398 از همان ساعات اولیه شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهیدان محور مقاومت با انتشار بیانیه ای، اقدام آمریکای جنایتکار را محکوم و شهادت وی را به مقام معظم رهبری و خانواده محترم آن شهید تبریک و تسلیت گفتند و آنها به سبک و روش خود با برگزاری آیین های عزاداری در 26 مسجد و قرآن خوانی در60 مسجد اهل سنت شهرستان مرزی رازوجرگلان، ارادت خود را به سردار دلها نشان دادند.

امسال نیز در دومین سالگرد شهادت سردار دل ها برادران و علمای اهل سنت در آیین های گرامیداشت شهید سلیمانی عشق و علاقه خود را به ایشان به عنوان نماد وحدت نشان دادند.


شهادت‌ها مسیر حق طلبی و مبارزه با ظالمان را از بین نمی‌برد

محمد آخوند پروانه، امام جمعه اهل سنت حصارچه راز و جرگلان در گفتگو با خبرنگار عصر اترک گفت:"منَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ فَمِنهُم مَن قَضی نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ  وَما بَدَّلوا تَبدیلًا" در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند و در راه او شربت شهادت نوشیدند و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند.

آخوند پروانه افزود: سردمداران شیطان بزرگ و پیروان آنها باید بدانند این شهادت‌ها مسیر حق طلبی و مبارزه با ظالمان را از بین نمی‌برد و عزم حق‌جویان را در قطع دست شیاطین محکم‌تر خواهد کرد.

وی افزود:  سرداربزرگ سپاه اسلام مانند دیگر مردان حق از روزی که قدم در راه انقلاب نهاد همواره سر و جان خود را برای نثار در راه خدا در دست داشت و در دیماه سال 1398 مزد عمری تلاش و مجاهدت خود را با پیوستن به یاران شهیدش و دیدار با معبود گرفت.

وی تصریح کرد: حاج قاسم سلیمانی که از یادگاران دوران دفاع مقدس بود با اخلاصی بی نظیر و مجاهدتی شجاعانه به دفاع از کیان این سرزمین اسلامی و امنیت مردم جهان پرداخت و پس از سال ها مبارزه و حضور در خط مقدم نبرد حق علیه باطل با از بین بردن گروهک های سفاک تکفیری به نزد خداوند رفت تا مزدش را بگیرد.

وی تاکید کرد: بدون تردید پرچم پر افتخار رشادتهای سردار مهربان وشجاع و پر آوازه در عرصه مقاومت اسلامی جاودانه در اهتزاز خواهد بود و ما ملت ایران به خصوص اهل سنت هرگز خدمات شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی را فراموش نخواهیم کرد.

آین عالم اهل سنت خاطرنشان کرد: با گرامیداشت سالروز شهادت این برادر عزیزمان و خواندن فاتحه جهت شادی روح شهدای انقلاب و امنیت یاد و خاطره آن عزیزان را زنده خواهیم کرد.
 

تشییع باشکوه سردار سلیمانی جایگاه جبهه مقاومت را به رخ جهانیان کشاند

رحیم آخوند صمدی،امام جمعه اهل سنت یکه سعود راز و جرگلان نیز در گفتگو با خبرنگار عصراترک گفت: مردم ایران و عراق با حضور پرشکوه در آیین تشییع شهید سلیمانی و همراهان ایشان، جایگاه واقعی جبهه مقاومت را به جهانیان ثابت کردند.

 آخوند صمدی اظهارکرد: ایمان و فعالیت خالصانه این مجاهد جهان اسلام منحصر به دفاع از قوم و مذهب خاصی نبود؛ او جسورانه به قلب دشمنان تاخت.

 

وی افزود:  سردار سلیمانی برای پاسداری از کیان و ناموس سنی و شیعه لحظه ای درنگ نکرد و پس از سالها مجاهدت شبانه روزی در نهایت به دست ظالم ترین فرد مستکبر به دیدار معبود شتافت.

وی ادامه داد: شهید سلیمانی در عرصه مبارزه با تکفیر و ظالمین خدمت بزرگی به مناطق اهل سنت فلسطین، عراق و سوریه کرد و مقبولیت و محبوبیت وی در بین اهل تسنن کمتر از اهل تشیع نیست.

این عالم اهل سنت تاکید کرد: اگر به گذشته برگردیم، سالار شهیدان امام حسین (رضی الله عنه) با شجاعت و درایت و با تمام توان جلوی ظالمان ایستاد و به ما درس نه ترس بودن و ایستادگی در برابر ظلم را آموخت به گونه ای که در این مسیر جان خود را تقدیم کرد.

 آخوند صمدی گفت: این امام بزرگوار هدفی جز احیای ارزشهای راستین اسلام و نجات مستضعفان و آنان که مورد ظلم واقع شده‌اند، نداشته است و تمامی حرکات و سجایای اخلاقی شهید سلیمانی هم به این امام بزرگوار شباهت دارد که برای حفاظت از دین انبیاء الهی و آموزه های اسلامی در مقابل سلفیت و وهابیت و تکفیری ها قد علم کرد و ریشه داعشی ها را در جهان خشکاند.

 

انتهای پیام/ بهنام وحیدی

 

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک