چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۵/۱۸/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۵۰۲۱۲
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۰/۱۶ - ساعت ۸:۱
امام جمعه سنخواست:

شهید سلیمانی نماد بارز بصیرت و ولایتمداری بود/ دشمن شناسی سردار منحصر به فرد بود

حجت الاسلام علیزاده گفت: سردار دلها حاج قاسم سلیمانی نماد بارز بصیرت و ولایتمداری بود ایشان سخنان رهبر انقلاب را فصل‌الخطاب می دانست و تمام کارهایش را بر محور ولایت انجام می داد به گونه‌ای با اشاره مقام معظم رهبری به موضوعات،  ایشان خواسته ولایت را عملی می کرد.
شهید سلیمانی نماد بارز بصیرت و ولایتمداری بود/ دشمن شناسی سردار منحصر به فرد بود ,

حجت الاسلام علیزاده، امام جمعه سنخواست در گفتگو با خبرنگار عصراترک در جاجرم، ضمن گرامیداشت فرا رسیدن سالگرد شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی گفت:  سرداردلها حاج قاسم سلیمانی فردی با اخلاص بود و به شدت از ریا و خودنمایی پرهیز می‌کرد ،ظاهر بی آلایش و مومنانه ای داشت و در طریق اخلاص ثابت قدم بود و هیچگاه به دنبال مطرح کردن خودش نبود.

 

 وی افزود: او به غایت ولایتمدار بود و به رهبر و مقتدای خویش عشق می ورزید و خود را سرباز ولایت می دانست.

 

 حجت الاسلام علیزادا با بیان اینکه سردار دلها عاشق مردمش بود به همین خاطر مردم عاشق او بودند، ابراز داشت:  پدرمهربان یتیمان و فرزندان شهداء بود و ملجا و پناهگاه دردمندان، عمیقا بر این باور بود که مردم ولی نعمت ما هستند و این انقلاب و نظام متعلق به مردم است و خود را خادم مردم می دانست.

 

وی گفت:  سردار سلیمانی به شدت شیفته اهل بیت علیهم السلام بود و خدمت در روضه سیدالشهدا را برای خود افتخاری بزرگ می دانست.

 

امام جمعه سنخواست با اشاره به بصیرت حاج قاسم افزود: سردار دلها حاج قاسم سلیمانی نماد بارز بصیرت و ولایتمداری بود ایشان سخنان رهبر انقلاب را فصل‌الخطاب می دانست و تمام کارهایش را بر محور ولایت انجام می داد به گونه‌ای با اشاره مقام معظم رهبری به موضوعات،  ایشان خواسته ولایت را عملی می کرد.

 

وی گفت:  شهید حاج قاسم سلیمانی دشمن‌شناس و دشمن ستیز و مردم دار بود ایشان خوب توطئه و نقشه های دشمن را می شناخت و در میدان جنگ تمامی نقشه‌های شوم دشمن  را در منطقه خنثی می کرد.

 

حجت الاسلام علیزاده ابراز داشت:دشمن شناسی سردار‌دلها منحصر به فرد بود به طوری که شیوه عمل جنگ تقدم و تاخر دشمن را می دانست.

 

 وی گفت: وقتی این روزها آیه( محمد رسول الله والذین معه اشداء الکفار  رحماء بینهم) خوانده می شود خودبخود ذهن ما به سمت و سوی مردی می رود که کابوس شب های کفار اما برای فرزندان شهدای مدافع حرم پدری مهربان و برای مردم ایران و آزادگان جهان سردار دلها بود.

 

رئیس شورای فرهنگ و عمومی شهر سنخواست افزود: رفتار حاج قاسم سلیمانی رفتاری انسان دوستانه و اسلامی و برگرفته از قرآن کریم بود و می توان گفت مکتب سلیمانی، همان مکتب قرآن و اهل بیت علیهم السلام است و تا انقلاب جهانی حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه شریف الگوی راستین نه فقط برای مسلمانان بلکه برای همه آزادگان جهان است.

 

وی تاکید کرد: سردار دلها مصداق کلام امیرالمؤمنین است که فرمودند" شیعه ما دشمن ظالم  و یاور مظلوم است".

 

حجت الاسلام علیزاده  در رابطه با تضاد ذاتی و مبانی شخصیتی حاج قاسم با  فتنه گرانی که شعار نه غزه و نه لبنان جانم فدای ایران سر می‌دهند گفت : در نگاه اول باید بگویم اگر کسی بصیرت سیاسی داشته باشد درک می کند که حمایت از غزه و لبنان برای تامین منافع ملی ماست .

 

وی افزود: اینگونه افراد اسلام را، دشمنان اسلام را نشناخته اند، و نفهمیده اند که اگر غزه ولبنان در خط مقدم مبارزه نبود امروز باید ما در شهرهای ایران با دشمن روبرو می شدیم.

 

وی با بیان اینکه تفکر سردار سلیمانی با این افکار پوچ کاملا در تضاد است که ما بنشینیم ودرب خانه را به روی خودمان ببندیم تا دشمن بیاید مارا در خانه از بین ببرد، افزود: رهبر معظم انقلاب درباره فریب خوردگانی  که  روزی شعار نه غزه و نه لبنان جانم فدای ایران را فریاد  زدند فرمودند این  افراد هرگز جانشان را فدای ایران نکرده اند و حتی از راحتی و منافع خود در راه حفظ امنیت کشور نگذشتند بلکه این سردار سلیمانی و یارانش بودند که جانشان را کف دست گرفتند و به میدان دفاع از ایران شتافتند.

 

خطیب جمعه سنخواست ابراز داشت: البته فتنه دشمن در هر زمانی به یک شکل هست در جنگ صفین قران بر سر نیزه کردند و بین مردم و ولایت را فاصله انداختند و در انقلاب اسلامی ما هم دشمن با دست گذاشتن روی تعصبات قومیتی و ملیتی مردم، به دنبال اختلاف بین مردم و ولایت بودند که الحمدالله با بصیرت مردم توطئه و فتنه دشمن خنثی شد بعد برای مردم روشن شد که این افراد نفوذی دشمن بوده ودلشان به حال ایرانی و غیر ایرانی نسوخته بلکه به دنبال خوش خدمتی به بیگانگان هستند.

 

وی با اشاره به موضع حاج قاسم سلیمانی در فتنه ۱۳۸۸ گفت:ایشان از همان ساعات اولیه بر محوریت ولایت وحمایت از ولایت  و برائت از فتنه گران تاکید کردند و سران فتنه را سرزنش کردند و از  مردم خواستند که گوش به فرمان ولایت باشند تا گرفتار فتنه دشمن نشوند وهمینطور هم شد مردم در روز یوم الله نهم دی تولی وتبری خود را به منصه ظهور گذاشتند و با همان شکوهی که از ولایت حمایت کردند با همان شکوه از فتنه گران تبری جستند.

 

انتهای پیام/ تقی زاده

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک