چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۵/۱۸/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۵۰۳۰۲
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ساعت ۱۸:۳۹
شهردار شیروان:

شهرداران محلات شیروان برای اولین بار با همکاری مساجد و بسیج در ۱۴ محله انتخاب شدند

طی آیینی با حضور امام جمعه، نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی، جانشین فرمانده سپاه پاسداران، رئیس پارلمان شهری و شهردار شیروان، اولین دور از انتخابات شهردار محله برای تمامی محلات این شهر برگزار شد.
شهرداران محلات شیروان برای اولین بار با همکاری مساجد و بسیج در 14 محله انتخاب شدند,

به گزارش عصر اترک از شیروان، عین اله احمدی شهردار شیروان در آیین انتخاب شهردار محلات این شهر که برای نخستین بار انجام می شود از نقش و اهمیت آن در ایجاد ارتباطی تنگاتنگ و صمیمانه بین شهروندان و نهاد شهرداری گفت و اظهار داشت: پس از بحث و بررسی های بسیار به این نتیجه رسیدیم که برای حل سریع تر مشکلات محلات و تسریع در روند توسعه شهر باید ارتباطی تنگاتنگ بین شهروندان و نهاد شهرداری برقرار شود و این امر میسر نخواهد شد مگر با انتخاب شهردار برای هر یک از محلات شیروان.

وی آنگاه به تشریح اهداف و برنامه های شهردار محله اشاره کرد و گفت: این افراد باید علاوه بر اینکه صدای مردم محله و گوش شنوای شهرداری باشند، باید اقداماتی که شهرداری به منظور رفع مشکلات محله و اهالی آن انجام می دهد را پیگیری کرده و ضمن اطلاع رسانی برای اهالی، شهرداری را هم با نظرات اهالی و همچنین بر نحوه اجرای اقداماتی که می شود آگاه ساخته و در نهایت نظارت دقیق بر اقدامات داشته باشد.

شهردار شیروان در ادامه، دیگر اهداف شهردار محله را مورد توجه قرارداد و افزود: پنج ماموریت برای شهردار محله تنظیم شده است که عبارتند از: بررسی پیشینه فرهنگی و تحولات اجتماعی هر محله و منطقه و خصوصیات اقتصادی و اجتماعی آن، شناسایی زمین های غیر محصور یا زمین های بالقوه برای احداث زمین های ورزشی، شناسایی معابری که سیستم روشنایی و آسفالت و خط کشی هایش مشکل دارند، تشکیل کمیسیون های تخصصی در هر محله ای برای تدوین برنامه در خصوص شهرسازی و زیباسازی و انتخاب نخبگان و هنرمندان آن محله و بالاخره نیاز سنجی برای هر محله است.

احمدی در پایان خاطر نشان کرد: مانند این دوره، در تمام دوره ها شهردار محله با هماهنگی کامل مساجد، امامان جماعت مساجد و پایگاه های مقاومت محلات شناسایی و انتخاب خواهند شد تا از هر جهت بتوانیم به شهرداران محلات اعتماد و اطمینان داشته باشیم.

در ادامه این مراسم امام جمعه شیروان با تاکید بر اینکه طبیعی است که شهرداری به تنهایی نمی تواند نسبت به رفع تک‌تک مشکلات اقدام نماید گفت: در واقع شهردار محله که با محوریت مساجد انتخاب می شود، پل ارتباطی بین محله و شهردار خواهد بود و مسئول پیگیری مسائل و مشکلات محله و اهالی آن است و صد البته این اقدام به نفع شهروندان می باشد، چرا که از این طریق خیلی از مسائل و مشکلات حل می شوند.

 حجت الاسلام حسین تکمیلی با بیان این مطلب که برای سهولت در امر انتخاب شهردار محله، شهر را به 14 منطقه قسمت کرده ایم، افزود: طبیعتا از این طریق شهرداری هم بهتر می تواند خدمات ارائه کرده و به رفع مشکلات بپردازد.
 
علی جدی نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی هم طی سخنانی با تاکید بر اینکه این طرح، طرح بسیار خوبی است بشرط آنکه درست مدیریت شود، گفت: وظیفه ای از طرف شهردار برعهده شهردار محله گذاشته می شود که باید شهردار محله هم پیگیر باشد و هم در جهت رفع مشکلات اقدام نماید. اما از خاطر نباید ببرد که شهردار محله هیچ قولی به مردم نمی تواند و نباید بدهد چرا که او فقط پیگیر امور محله و اهالی آن است تا مشکلاتشان حل شود.

انتهای خبر/احسان حق بین

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک