چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۵/۱۸/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۵۰۴۰۱
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ساعت ۱۳:۴۹
رئیس اداره حوادث و فوریت های پزشکی اسفراین  خبر داد:

۱۶۰ مورد مسمومیت در ۹ ماهه نخست امسال در شهرستان اسفراین

رئیس اداره حوادث و فوریت های پزشکی اسفراین گفت: در 9 ماه نخست امسال ،تعداد 160 مورد مسمومیت  به اداره حوادث و  فوریت ها  پزشکی اسفراین گزارش شده است.
160 مورد مسمومیت در 9 ماهه نخست امسال در شهرستان اسفراین,

امین کشوری، رئیس اداره حوادث و فوریت های پزشکی اسفراین در گفتگو با خبرنگار عصراترک با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون تعداد 160 مورد  مسمومیت در شهرستان گزارش شده است، اظهارکرد: مسمومیت های دارویی، مواد شیمایی و شوینده ها،مواد سوختی مانند نفت و بنزین و مسمویت های غذایی از جمله بیشترین تعداد مسمومیت ها می باشد.

 

وی افزود: بهترین کار برای بیمار دچار مسمومیت، این است که هیچ اقدامی نشود؛ اقداماتی مانند وادار کردن بیمار به استفراغ، می‌تواند کشنده باشد.

 

کشوری با اشاره به اینکه برخی افراد ،بیمار مسموم‌شده را وادار به استفراغ می‌کنند یا به بیمار شیر، آبلیمو یا مواد دیگر می‌دهند تا به تصور خودشان، سم خنثی شود،افزود: وادار کردن فرد دچار مسمومیت به استفراغ حتی می‌تواند موجب مرگ وی شود.

وی تاکید کرد:  به طور مثال نفت جذب بدن نمی‌شود اما فردی که نفت خورده است را وادار به استفراغ می‌کنند که با این کار اگر یک قطره از نفت وارد ریه شود می‌تواند موجب مرگ بیمار شود.

 

انتهای پیام/گ

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک