چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱ - ۷/۶/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۵۱۲۹۱
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۱/۱۹ - ساعت ۱۳:۲۱
معرفی شهید؛

شهدای انقلاب بجنورد/ شهید حسن حسن آبادی

دهه فجر و طلوع فجر آزادی در بهمن ۵۷، یادآور ملتی است که تا پای جان از راه و رهبر خود دفاع و حمایت کردند و همچنین شهیدانی که رفتند تا خط امام باقی بماند و اکنون نهال انقلاب اسلامی با خون این شهیدان به درختی تنومند تبدیل شده است.
شهدای انقلاب بجنورد/ شهید حسن حسن آبادی ,

به گزارش عصراترک، شهیدان انقلاب، این بزرگمردانی که بر سر میثاق جان استوار ماندند و در راه حفظ عزت و شرف خود، از هیچ تلاشی برای پیروزی انقلاب اسلامی، فرو گذار نکردند و عاقبت نیز در سال 57، با خون خود نهال تازه متولد شده انقلاب را آبیاری کردند تا اکنون پس از گذشت 43 سال، به درخت تنومندی تبدیل شود، که هیچ قدرت غربی و ابر قدرتی، یارای مقابله با آن را نداشته باشد.

شهید حسن حسن آبادی، در یکم اسفند ماه سال ۱۳۴۱ در شهرستان بجنورد متولد شد در سه سالگی از نعمت پدر محروم شد و در دامان پر مهر مادر پرورش پیدا کرد، او از استعدادی سرشار برخوردار بود و به امور مذهبی و دینی علاقه وافری داشت از ۸ سالگی در کلاس‌های اعتقادی شرکت می‌کرد و افراد ممتاز محسوب می‌شد.

برای حضور در مسابقه اعتقادی به غم فرستاده شد و برنده جایزه مسابقه نیز شد.

او همیشه به یاد خدا بود و نماز را همیشه در مسجد به جا می‌آورد به مطالعه کتب و روزنامه اهمیت زیادی می داد و از این را به اطلاعات خود می افزود و در راهپیمایی هایی که علیه رژیم و مفاسد اجتماعی آن دوران صورت می گرفت شرکت فعال داشت.

به تلاوت قرآن کریم علاقه وافری داشت و چندین بار در مسابقات قرآنی مقام های برتر کسب کرده بود.

با وجود تحصیل در رشته ریاضی فیزیک، ادبیات را نیز دوست داشت و هنگام فرار شاه خائن نیز قطعه شعری سروده بود، چندين بار مورد تعقيب عوامل ساواک قرار گرفت، به طوري که برادرانش وي را هر روز در يک محل مخفي مي کردند.

شهيد حسن آبادي قبل از اين که قيام‌مردم انقلابي به اوج خود برسد، حضرت امام(ره) را مي شناخت و ارادت بسياري به ايشان داشت، به همين دليل از اولين افرادي بود که اعلاميه هاي امام(ره) را تکثير و پخش مي کرد.

نحوه شهادت: یک روز به همراه دوستانش در شکستن تمام شیشه های یک شراب فروشی حضور داشت، گرچه مورد شناسایی ساواک قرار گرفته بود اما از فعالیت باز نیست داد و سرانجام در تاریخ ۱۲ آذر ماه سال ۱۳۵۷ مورد اصابت گلوله مأمورین مزدور رژیم پهلوی قرار گرفت و به شهادت رسید.

 

انتهای پیام/ حسن آبادی 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک