یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ - ۶/۲۵/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۵۱۳۵۱
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۱/۲۰ - ساعت ۱۳:۳۰
معرفی شهید؛

شهدای انقلاب بجنورد/ شهید یزدان شیخ نژاد

دهه فجر و طلوع فجر آزادی در بهمن ۵۷، یادآور ملتی است که تا پای جان از راه و رهبر خود دفاع و حمایت کردند و همچنین شهیدانی که رفتند تا خط امام باقی بماند و اکنون نهال انقلاب اسلامی با خون این شهیدان به درختی تنومند تبدیل شده است.
شهدای انقلاب بجنورد/ شهید یزدان شیخ نژاد,

به گزارش عصراترک، شهیدان انقلاب، این بزرگمردانی که بر سر میثاق جان استوار ماندند و در راه حفظ عزت و شرف خود، از هیچ تلاشی برای پیروزی انقلاب اسلامی، فرو گذار نکردند و عاقبت نیز در سال 57، با خون خود نهال تازه متولد شده انقلاب را آبیاری کردند تا اکنون پس از گذشت 43 سال، به درخت تنومندی تبدیل شود، که هیچ قدرت غربی و ابر قدرتی، یارای مقابله با آن را نداشته باشد.

شهید یزدان شیخ نژاد، فرزند لطف الله، متولد ۲۲ اردیبهشت ۱۳۶۳ در شهرستان بجنورد است در خانواده مسلمان و مومن دیده به جهان گشود و پس از طی دوران کودکی تا پایان دوره ابتدایی به تحصیل پرداخت و در ۲۳ سالگی به سربازی رفت و شغل وی تزئینات ساختمانی بود.

پس از اتمام دوره سربازی ازدواج کرد و سه فرزند به یادگار گذاشت، وی دارای اخلاقی نیکو و حسن بود و اکثر اوقات نماز خود را در مسجد اقامه می کرد و به شرکت در جلسات مذهبی اهمیت فراوان می داد.
شهید شیخ نژاد به یک بیماری قلبی دچار شد که پزشکان آن را لاعلاج تشخیص داده بودند، اما او بر اساس اعتقاد مذهبی اش به امام رضا متوسل شد و شفا یافت و پس از آن به شهرستان گرگان مهاجرت نمود و در آنجا به فروشندگی روی آورد.

در سال ۵۷ با اوج گیری مبارزات مردم به رهبری حضرت امام ره علیه رژیم پهلوی در راهپیمایی ها حضور فعال داشت و با پخش اعلامیه و پوستر حضرت امام با علما و روحانیت متعهد کاری می‌کرد و در این رابطه چندین بار با پلیس و نیروهای نظامی درگیری پیدا کرد و سرانجام در ۱۱ دی ماه ۵۷ هنگام رفتن به عیادت یکی از علمای گرگان توسط مامورین رژیم مضروب و مجروح شده بود و مورد هجوم دژخیمان قرار گرفت و به شهادت رسید و مزار این شهید گرانقدر در شهرستان گرگان است.

 

انتهای پیام/ حسن آبادی 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک