سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۶/۵/۲۰۲۳ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۵۱۴۱۳
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۱/۲۱ - ساعت ۱۱:۳۸
معرفی شهید؛

شهدای انقلاب بجنورد/ شهید اسماعیل محمودی

دهه فجر و طلوع فجر آزادی در بهمن ۵۷، یادآور ملتی است که تا پای جان از راه و رهبر خود دفاع و حمایت کردند و همچنین شهیدانی که رفتند تا خط امام باقی بماند و اکنون نهال انقلاب اسلامی با خون این شهیدان به درختی تنومند تبدیل شده است.
شهدای انقلاب بجنورد/ شهید اسماعیل محمودی,

به گزارش عصراترک، شهیدان انقلاب، این بزرگمردانی که بر سر میثاق جان استوار ماندند و در راه حفظ عزت و شرف خود، از هیچ تلاشی برای پیروزی انقلاب اسلامی، فرو گذار نکردند و عاقبت نیز در سال 57، با خون خود نهال تازه متولد شده انقلاب را آبیاری کردند تا اکنون پس از گذشت 43 سال، به درخت تنومندی تبدیل شود، که هیچ قدرت غربی و ابر قدرتی، یارای مقابله با آن را نداشته باشد.

شهید اسماعیل محمودی، فرزند حسین، متولد اول فروردین ۱۳۳۸ روستای خراشا از توابع بجنورد است که در دوران کودکی در خانواده ای مستضعف با رنج و سختی فراوانی را سپری کرد و  در پنج سالگی پدرش را از دست داد و لذا نتوانست برای تحصیل علم به مدرسه برود و در هشت سالگی در کارگاه کوچکی به مکانیکی مشغول شد .

وی پس از مدتی برای کسب مایحتاج زندگی، به شهرهای تهران و بوشهر مسافرت کرد و در خلال مسافرت ها با مسائل سیاسی و اجتماعی آشنا شد. ‌

این شهید والامقام به مفاسد رژیم و ظلم و ستمی که به وسیله آن ها بر طبقه مستضعف و محروم تحمیل شده بود، آگاهی داشت، از این رو سال های ۵۶ و ۵۷ در فعالیت های که برای سرنگونی رژیم منحوس پهلوی صورت می گرفت، حضور فعال داشت و با پخش اعلامیه و پوستر حضرت امام ره وظیفه انقلابی خود را بخوبی انجام می داد.

سرانجام در تاریخ ۱۷ آبان ۱۳۵۶ در بندر بوشهر هنگام شرکت در راهپیمایی مورد اصابت گلوله از ناحیه جمجمه قرار گرفت و در بیمارستان ۱۷ شهریور ان شهر به شهادت رسید و پیکر پاکش در همان شهر غریبانه به خاک سپرده شد.

 

انتهای پیام/ حسن آبادی 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر