یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ - ۶/۲۵/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۵۱۵۱۸
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۱/۲۴ - ساعت ۱۳:۱۹
نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی:

مهاجرت مرزنشینان به امنیت مرزهای کشور آسیب می زند

علی جدی با تاکید بر اینکه مرزنشینان بهترین مرزبانان کشور هستند، گفت: مهاجرت مرزنشینان به مناطق مرکزی کشور موجب خالی شدن شهرها و روستاهای مرزی از سکنه می شود که این مسئله به امنیت مرزها آسیب خواهد زد.
مهاجرت مرزنشینان به امنیت مرزهای کشور آسیب می زند,

علی جدی در گفت‌وگو با خبرنگار عصر اترک در شیروان با اشاره به تاثیر ساماندهی مرزهای کشور و بهبود وضعیت مرزنشینان در تامین امنیت پایدار در مرزهای کشور، گفت: بیشتر مناطق مرزی ما تحت عنوان مناطق محروم و کم برخوردار محسوب می شوند، امکانات معیشتی مناسب باید در اختیار این استان ها قرار گیرد، اینکه مرزنشینان از امکانات بهداشتی، اقتصادی، راه و بهداشت و درمان مناسب برخوردار باشند از اولویت های نمایندگان مجلس بوده و در بودجه سال 1400 به طور ویژه به آن توجه شد.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی افزود: در بودجه سال 1401 به این مقوله توجه شده اما توجه مضاعف به این موضوع می تواند دغدغه مردم مرزنشین را رفع کند و تولیدات مردم در نقاط مرزی به ویژه شرق کشور اگر مورد توجه دولت قرار گیرد و دولت با قیمت مناسب تولیدات آنها مثل دام را خریداری کند و امکانات حداقلی را برای آنها فراهم کند، آنها قطعا از مرزها مهاجرت نمی کنند.

وی در ادامه یادآور شد: مهاجرت مرزنشینان به مناطق مرکزی کشور موجب خالی شدن شهرها وروستاهای مرزی از سکنه می شود که این مسئله به امنیت مرزها آسیب خواهد زد. مردم مرزنشین می توانند بهترین مرزبانان کشور باشند.

رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان شمالی مجلس یازدهم ادامه داد: مرزنشینان مسلط بر منطقه هستند و اگر دولت بر مسائل و بهبود وضعیت معیشتی آنها تمرکز کند قطعا امنیت در مرزها پایدار خواهد شد. وقتی مناطق مرزی خالی از سکنه شود، بسیاری از اتفاقات رخ خواهد داد. کشورهای دیگر هم وقتی این وضعیت را در مرزها ببیند قطعا جرات انجام حرکات اشتباه و خطا را به خود نخواهند داد.

انتهای پیام/حق بین

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک