یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ - ۶/۲۵/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۵۳۴۷۸
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۱/۱۵ - ساعت ۱۵:۱

تعداد بازدیدکنندگان شهر تاریخی بلقیس اسفراین به ۴۱ هزار نفر رسید

مدیر پایگاه ملی میراث فرهنگی شهر تاریخی بلقیس اسفراین گفت: از ۲۵ اسفند ماه تا پایان تعطیلات نوروزی ۴۱ هزار نفر از علاقمندان و گردشگران از بنای تاریخی شهر بلقیس اسفراین بازدید کردند.
تعداد بازدیدکنندگان شهر تاریخی بلقیس اسفراین به ۴۱ هزار نفر رسید,

به گزارش گروه دریافت خبر عصراترک، حسین رحمانی، مدیر پایگاه ملی میراث‌فرهنگی شهر تاریخی بلقیس اسفراین اظهارکرد: از ۲۵ اسفند ماه تا پایان روز تعطیلات نوروزی، ۴۱ هزار نفر علاقه‌مند و گردشگر از بنای تاریخی بلقیس در شهرستان اسفراین بازدید کردند که نسبت به سال ۹۸ شش و نیم درصد افزایش داشتیم.  

وی گفت: باتوجه‌ به ظرفیت‌های فرهنگی و تاریخی و پیرو بخشنامه وزارتخانه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور مبنی بر برگزاری مراسم نوروزگاه در پایگاه‌های میراث‌فرهنگی کشور، تا به امروز سه نوروزگاه با اجرای برنامه‌های آیینی و سنتی در محل شهر تاریخی بلقیس اسفراین برگزار شد.

مدیر پایگاه ملی میراث‌فرهنگی شهر تاریخی بلقیس افزود: شهر تاریخی بلقیس یکی از مهم‌ترین آثار خشتی و گلی ایران بعد از ارگ بم است که از صدر اسلام تا اوایل دوران قاجار مورد توجه بوده و شاخص‌ترین اثر در شمال شرق کشور است که پژوهش‌های باستان‌شناسی و بعد از آن مرمت و بازسازی قسمت‌هایی از آن به‌صورت هدفمند می‌تواند موجب ارتقای شناخت ما از هویت تاریخی منطقه و رشد صنعت گردشگری در استان شود.

 رحمانی ادامه داد: تاکنون ۹ فصل فعالیت‌های باستان‌شناسی در محوطه و ارگ و شارستان شهر بلقیس توسط کارشناسان اداره‌کل میراث‌فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری استان انجام شده است.

انتهای‌پیام/ رحمانی 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک