چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱ - ۷/۶/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس ورزشی | کد خبر: ۲۸۵۴۰۳۲
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۱/۲۷ - ساعت ۱۲:۰

بسکتبال ۱۱ ماه بدون دبیر/ اولویت داوری برای پر کردن جای خالی

انتظار از رئیس جدید فدراسیون بسکتبال این است که تعیین تکلیف دبیر فدراسیون پس از یازده ماه بی ثباتی را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهد تا اصلی ترین مسئولیت اجرایی در فدارسیون صاحب متصدی شود
بسکتبال ۱۱ ماه بدون دبیر/ اولویت داوری برای پر کردن جای خالی,

به گزارش خبرنگار مهر، از اردیبهشت ماه سال گذشته که شبنم کلاهی از مسئولیت دبیری فدراسیون بسکتبال کنار رفت هنوز این مسئولیت مهم در بسکتبال به ثبات نرسیده است؛ بنابراین به نظر می‌رسد یکی از اولویت‌های اصلی جواد داوری در کنار مشخص کردن وضعیت کادر فنی تیم ملی که ویترین فدراسیون است باید تعیین تکلیف دبیر جدید باشد اگرچه وی هنوز بعد از دو ماه در این زمینه به جمع بندی نرسیده است.

وقتی جواد داوری وارد فدراسیون بسکتبال شد (۹ اسفندماه سال ۱۴۰۰) صندلی دبیری این فدراسیون بدون متصدی بود چراکه محمدرضا صالحیان یک ماه پیش از آن از سرپرست دبیری کناره گیری کرده بود. صالحیان خردادماه سال گذشته به عنوان سرپرست دبیری فدراسیون منصوب شد. تا یک ماه قبل از آن شبنم کلاهی دبیر فدراسیون بسکتبال بود اما وی پس از یک سال عهده داری این مسئولیت به دلایلی که به نظر می‌رسد اختلاف نظر با رئیس وقت فدراسیون مهمترین آن بود از سمت خود کناره گیری کرد. (اردیبهشت ماه ۱۴۰۰)

بدین ترتیب از اردیبهشت ماه سال گذشته تا به امروز اصلی ترین پست اجرایی در فدراسیون بسکتبال بدون متصدی ثابت است به خصوص که محمدرضا صالحیان هم طی ۹ ماه به عنوان «سرپرست» امور مربوط به این مسئولیت را پیگیری می‌کرد و هرگز حکم قطعی دبیری برای او صادر نشد.

همین مسئله یعنی نداشتن دبیر می‌تواند بعد از یازده ماه یک پاشنه آشیل برای رشته المپیکی بسکتبال شود با این حال جواد داوری که دو ماه از حضورش در فدراسیون بسکتبال می‌گذرد هنوز برای این پست اجرایی و متصدی آن حکمی صادر نکرده چون ظاهراً به نتیجه به دلخواه نرسیده است.

البته که رئیس تازه وارد فدراسیون بسکتبال اشراف لازم و کامل را نسبت به این فدراسیون دارد و سعی داشته طی این مدت به مرور نسبت به تقویت و احیای خیلی از بخش‌ها اقدام لازم را داشته باشد. احکامی که برای معرفی سرپرست کمیته داوران و مسابقات صادر شد، تعیین سرپرست کمیته انضباطی و کمیته پزشکی، معرفی مسئول روابط بین الملل و حتی انتخاب سرمربی جدید برای تیم جوانان گویای همین مهم است.

جواد داوری حتی نسبت به انتخاب گزینه دبیری فدراسیون بسکتبال هم بی تفاوت نبوده است. وی گزینه‌هایی هم برای این پست در نظر داشته که صفاعلی کمالیان یکی از آنها بوده است. کمالیان از مربیان بسکتبال ایران است که سابقه حضور در کادر فنی تیم ملی را هم دارد اما بنا به دلایلی انتخاب و معرفی نهایی آنها به نتیجه نرسیده است.

بسکتبال ۱۱ ماه بدون دبیر/ اولویت داوری برای پر کردن جای خالی

بعد از استعفای شبنم کلاهی تا به امروز برای دبیری فدراسیون بسکتبال گزینه قطعی معرفی نشده است

به هر حال گزینه مورد نظر رئیس فدراسیون بسکتبال برای دبیری این فدراسیون، طبق اساسنامه جدید فدراسیون‌ها باید به وزارت ورزش معرفی شود تا پس از تاییدیه، وی بتواند حکم او را ابلاغ کند. همین پروسه در عدم تعیین تکلیف وضعیت دبیر فدراسیون بی تاثیر نبوده است.

در کل اما به نظر می‌رسد جواد داوری برای تعیین دبیر خود عجله زیادی ندارد، شاید مسائل و حواشی که در دوره رئیس قبلی پیرامون دبیر فدراسیون ایجاد شده بود بی تاثیر در این حرکت با طمانینه رئیس امروز بسکتبال نباشد تا تصمیم نهایی همراه با استقبال عموم و بدون چالش باشد.

در دوره‌ای که رامین طباطبایی رئیس فدراسیون بود علی توفیق، مسعود عماری و شبنم کلاهی مسئولیت دبیری فدراسیون را بر عهده داشتند. در واقع ورود طباطبایی به فدراسیون بسکتبال (دی ماه سال ۹۶) همزمان با دبیری توفیق بود اما همواره صحبت‌هایی مبنی بر کنار رفتن توفیق مطرح بود تا اینکه بالاخره بعد از ۷ ماه این اتفاق افتاد و وی جای خود را به مسعود عماری داد (مردادماه سال ۹۷) که تا قبل از آن بازرس فدراسیون و به نوعی دست راست رئیس بود.

موضوع بازنشستگی عماری و حواشی ایجاد شده در رابطه با او اما در نهایت طباطبایی را وارد کرد که انتخاب جدیدی برای دبیر خود داشته باشد. وی این بار اقدام به انتخاب از میان گزینه‌های خانم کرد و شبنم کلاهی را سرپرست دبیری فدراسیون کرد (خردادماه سال ۹۹)، کلاهی بعد از سه ماه حکم قطعی دبیری خود را از مسعود سلطانی فر وزیر وقت ورزش دریافت کرد. در مورد وی و در مدت کمتر از یک سالی که به عنوان سرپرست دبیری و دبیر در فدراسیون حضور داشت حواشی زیادی مطرح بود به خصوص که او همزمان مسئولیت استان تهران را هم بر عهده داشت.

بعد از اینکه کلاهی از سمت خود کناره گیری کرد هم یک ماه طول کشید تا برای محمدرضا صالحیان حکم سرپرست دبیری صادر شود اگرچه وی هیچ وقت ابلاغ رسمی نگرفت و بعد از استعفایش هم کسی جایگزینش شد.

در هر صورت فدراسیون بسکتبال حدود یازده ماه است که با معضل دبیر و تعیین متصدی برای آن مواجه است. این در حالی است که اجرای تصمیمات رئیس، تهیه صورت جلسه هیات رئیسه و مجمع و دستور جلسات آنها، ابلاغ تصمیمات و مصوبات هیات رئیسه و … از جمله وظایف دبیر به عنوان بالاترین و اصلی رکن اجرایی در فدراسیون است.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک