چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱ - ۷/۶/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۵۴۸۵۳
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ساعت ۱۳:۳۲

ضبط بیش از ۸۹ هزار کیلوگرم فرآورده خام دامی طی امسال در خراسان شمالی

مدیر کل دامپزشکی خراسان شمالی با اشاره به اجرای طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی ایام نوروز و ماه مبارک رمضان در سال جاری گفت: در راستای اجرای این طرح ۸۹ هزار و ۳۲۶ کیلوگرم فرآوده خام دامی ضبط شد.
ضبط بیش از ۸۹ هزار کیلوگرم فرآورده خام دامی طی امسال در خراسان شمالی,

به گزارش گروه دریافت خبر عصراترک، حمید رمضانی اظهار کرد: امنیت غذایی به معنای فراوانی، قابلیت دسترسی همگان و توان استفاده برای آحاد مصرف کنندگان است که البته امنیت غذایی فقط به معنای کمیت غذا و سیری شکم نیست.

وی افزود: عدم ایجاد مخاطرات بهداشتی برای مصرف کنندگان، وجه غالب و متمایز آن است و به تدبیری دیگر، امنیت غذا یا سلامت فرآورده های غذایی بستر و محور اصلی تامین امنیت غذایی است .

رمضانی ادامه داد: بنابراین این اداره کل علاوه بر اینکه به طور مستمر نظارت و بازرسی بهداشتی دام از مراحل تولید، استحصال، توزیع و عرضه انجام می دهد در ایام خاصی از جمله تعطیلات نوروزی، ماه مبارک رمضان باتوجه به اینکه مصرف فرآورده های خام دامی (گوشت سفید و قرمز) افزایش می یابد در این بازه زمانی نظارت ها بر این مراکز تشدید می شود.

وی بیان کرد: از طرفی با توجه به پی در پی بودن عید نوروز و ماه مبارک رمضان در سال ۱۴۰۱ بازرسی بهداشتی از ۱۴ اسفند سال گذشته تا ۱۴ اردیبهشت ماه جاری در سطح استان مشابه کل کشور برگزار شد و هدف اصلی از این طرح رسیدن غذای سالم یا فرآورده های سالم با منشاء دام، طیور و آبزیان به دست مصرف کنندگان بود.

این مقام مسئول گفت: در راستای اجرای این طرح، اداره کل دامپزشکی خراسان شمالی با ۲۵ اکیپ (۱۶ اکیپ سیار و ۹ اکیپ ثابت ) در این مدت ۲ ماهه فعالیت داشت.

وی عنوان کرد: برگزاری گشت های مشترک در سطح استان در این ایام، بازرسی ها، بازدید های مستمر از مراکز عرضه و کشتارگاه ها و گشت های جاده ای و... با همکاری پلیس اماکن، دادستانی، تعزیرات حکومتی، صمت، جهاد کشاورزی و مدیران کشتارگاه ها صورت گرفت.

مدیر کل دامپزشکی خراسان شمالی گفت: بطوریکه در این راستا تعداد ۸۸۰۳ مورد بازدید از مراکز عرضه و فروش فرآورده های خام دامی، کشتارگاه ها و مراکز بسته بندی رستوران ها که ۷۳ واحد به تعزیرات حکومتی و ۹ واحد به دادگاه مواد غذایی معرفی شدند، ۸۹۳۲۶ کیلوگرم میزان ضبطی فرآورده های خام دامی، ۸۶۵۸۲ کیلو گرم مقدار معدومی بوده است.

 

انتهای پیام/ رحمانی 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک