دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۷/۴/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۵۴۸۹۲
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ساعت ۱۳:۴۱
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی خبر داد:

استفاده از توان پیمانکاران بومی در ساخت پروژه‌های نهضت ملی مسکن در استان

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: در ساخت پروژه های نهضت ملی مسکن در استان باید از پیمانکاران و نیروی کار بومی استفاده شود.
استفاده از توان پیمانکاران بومی در ساخت پروژه‌های نهضت ملی مسکن در استان,

به گزارش گروه دریافت خبر عصراترک، قاسم قاسمی، مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی ادامه داد: با توجه به شرایط اقتصادی و معضل بیکاری استان در پروژه های نهضت ملی مسکن، باید از نیروی پیمانکاران بومی استفاده شود و برای ساخت واحدها تا حد ممکن از مصالح ساختمانی تولید استان استفاده شود تا بتوانیم در تمامی جبهه های نهضت ملی مسکن در استان شاهد ثمرات و برکات باشیم.

وی ادامه داد: اولویت ما در طرح نهضت ملی مسکن تامین زمین برای چهار سال بود که خداروشکر در این بحث مشکلی نداریم و زمین برای نیاز احداث مسکن برای چهار سال در استان تامین شده است.

قاسمی افزود: زمین‌هایی که برای پروژه های نهضت ملی مسکن مشخص شده، هیچگونه معارضی ندارد و سعی کرده‌ایم زمین‌ها در محدوده شهر یا چسبیده به محدوده شهر باشد که حتی‌الامکان کمتر نیازمند خدمات زیربنایی و روبنایی باشند.

وی همچنین از تبدیل شدن ۱۸۹۰ واحد از پروژه های نیمه تمام فاقد متقاضی مسکن مهر استان به طرح نهضت ملی مسکن خبر داد و اظهار داشت: این تعداد که شامل ۹ پروژه می باشد تقریباً تمامی پروژه ها دارای پیشرفت فیزیکی پایین و یا بعضاً رها شده بودند که با تبدیل شدن به طرح نهضت ملی مسکن شتاب بالایی خواهند گرفت.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی عنوان کرد: در بحث واگذاری زمین به گروه های ۳ نفره در حال انعقاد قرارداد هستیم که نیاز است فعالیت بیشتری در این زمینه داشته باشیم.

گفتنی است طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی در طی چهار سال ۴۸ هزار واحد در قالب طرح نهضت ملی مسکن در استان خراسان شمالی می بایست ساخته شود.

 

انتهای پیام/ رحمانی 
 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک