دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۷/۴/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۵۴۹۱۹
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ - ساعت ۹:۳۰
رییس پلیس امنیت اقتصادی خراسان شمالی خبر داد:

کشف ۳۰ میلیارد تومان کالای قاچاق و عرضه خارج از شبکه در خراسان شمالی

رییس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی خراسان شمالی گفت: پلیس امنیت اقتصادی استان در سال گذشته بیش از 30 میلیارد تومان کالای قاچاق و عرضه خارج از شبکه کالا را در استان کشف کرد.
کشف 30 میلیارد تومان کالای قاچاق و عرضه خارج از شبکه در خراسان شمالی,

تقی توئی، رییس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی خراسان شمالی در گفت و گو با عصراترک اظهار کرد: واحد تخصصی پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی خراسان شمالی از سال گذشته فعالیت خود را در استان آغاز کرد.

توئی گفت: با آغاز فعالیت این واحد تخصصی در استان، امر پیش بینی، پیشگیری، مقابله و مبارزه با قاچاق کالا و عرضه خارج از شبکه کالا منسجم تر شده است.

وی اعلام کرد: پلیس امنیت اقتصادی استان در سال 1400 در مقایسه با سال 99 حدود 90 درصد افزایش کشفیات قاچاق کالا و عرضه خارج از شبکه کالا داشته است.

رییس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی خراسان شمالی افزود: در استان ارزش کالاهای کشف شده قاچاق و عرضه خارج از شبکه کالا در سال گذشته بیش از 30 میلیارد تومان بوده است.

وی با بیان در استان کالاهای کشف شده عرضه خارج از شبکه بیشتر از قاچاق کالاهای ممنوعه بوده است، گفت: کود شیمیایی، احشام، آرد، فرآورده های نفتی، سیگار، اقلام آرایشی، بهداشتی، پزشکی، دستگاه های ماینر، لوازم خانگی از جمله کالاهای کشف شده بوده اند.

افزون بر این، توئی خاطرنشان کرد: در سال گذشته پلیس امنیت اقتصادی استان در همکاری با پلیس امنیت اقتصادی استان های همجوار نیز 15 ماموریت فرا استانی با هدف مبارزه با قاچاق کالا را انجام داده است.

وی دلالان را از جمله عاملان اصلی در انجام قاچاق کالا و عرضه خارج از شبکه کالا نام برد.

رییس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی خراسان شمالی در بخش دیگری از سخن خود با اشاره به این مطلب که عوامل مختلفی از جمله معیشت، کسب سود بیشتر، وجود درگاه مرزی و فرهنگ بر بروز تخلف قاچاق کالا و عرضه خارج از شبکه آن موثر هستند، تصریح کرد: اقدام به انجام این تخلف علاوه بر اینکه امنیت شغلی کارگران و تولید داخلی را به مخاطره می اندازد همچنین بر نوسان قیمت ها نیز موثر است و سلامت، فرهنگ و سبک زندگی را نیز تهدید می کند.

وی بیان کرد: مردم باید به این اقناع فکری برسند که حمایت از تولیدات داخلی، علاوه بر اینکه امنیت شغلی کارگران و بهبود وضعیت اقتصادی را به همراه دارد همچنین موجب کاهش قاچاق کالا و کاهش عرضه خارج از شبکه کالا نیز می شود.

رییس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی خراسان شمالی در خاتمه در پاسخ به این سوال که آیا آزاد سازی قیمت ها بر کاهش و یا افزایش قاچاق کالا و عرضه خارج از شبکه آن تاثیرگذار خواهد بود یا خیر؟ اظهار کرد: این جراحی اقتصادی که در دستور کار دولت قرار گرفته است بر کاهش قاچاق کالا و عرضه خارج از شبکه آن راهگشا خواهد بود.

توئی تصریح کرد: در عین حال، باید این مسئله را با گذر زمان مورد ارزیابی و تحلیل قرار دهیم.

انتهای پیام/قهرمانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک