یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ - ۶/۲۵/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۵۴۹۴۸
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ - ساعت ۲۳:۱

دولت نرخ جدید شیرخشک را تعیین تکلیف کند/ تولیدکنندگان بلاتکلیفند

رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک گفت: تعلل دولت در تعیین قیمت جدید شیرخشک منجر به بلاتکلیفی تجار و تولیدکنندگان شده و واردات مواد اولیه را با تاخیر مواجه کرده است.
دولت نرخ جدید شیرخشک را تعیین تکلیف کند/ تولیدکنندگان بلاتکلیفند,

هانی تحویل زاده رئیس انجمن تولید کنندگان شیرخشک نوزاد در گفتگو با خبرنگار مهر از سیاست‌های دولت در حوزه قیمت گذاری محصولات انتقاد کرد و گفت: با توجه به افزایش شدید قیمت‌های جهانی و گرانی مواد اولیه تولید شیرخشک در حال حاضر اتحادیه اروپا و آمریکا نیز در این زمینه با چالش جدی مواجه شدند و هر روز خبرهای متعددی درباره چالش‌های بازار شیرخشک در این کشورها به گوش می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه در حال حاضر در کشورما هیچ گونه کمبودی در این زمینه وجود ندارد، خاطرنشان کرد: حدود سه هفته است که قرار است سازمان غذا و دارو قیمت شیرخشک نوزاد را افزایش دهد اما متأسفانه تعلل بسیار زیادی در این حوزه صورت می‌گیرد و همین وارد کنندگان و تولید کنندگان را بلاتکلیف کرده است.

تحویل زاده تصریح کرد: قیمت شیرخشک ۹ ماه است که تغییر نکرده اما طی این مدت قیمت مواد اولیه و سایر هزینه‌های تولید افزایش سرسام آوری داشته است.

رئیس انجمن تولید کنندگان شیر خشک نوزاد، قیمت شیرخشک را بسته به نوع آن از ۳۳ تا ۴۵ هزار تومان اعلام کرد و گفت: عدم تصمیم گیری سازمان غذا و دارو در مورد قیمت این کالا منجر به این شده که وارد کنندگان نتوانند برای واردات تصمیم گیری و برنامه ریزی کنند و در صورت ادامه این روند با کمبود مواد اولیه روبرو می‌شویم. ضمن اینکه هر چه جلوتر می‌رویم تأمین مواد اولیه از کشورهای دیگر نیز دشوار تر می‌شود.

توضیحات سازمان غذا و دارو: اگر شیرخشک گران شود بسیار کمتر از چیزی است که رسانه‌ها اعلام کرده اند

در همین راستا سخنگوی سازمان غذا و دارو، در گفتگو با خبرنگار مهر در واکنش به معطلی تولیدکنندگان شیرخشک های معمولی برای قیمت گذاری، توضیحاتی ارائه داد.

محمد هاشمی گفت: تا این لحظه تغییر قیمتی بابت شیرخشک های معمولی نداشته ایم.

وی افزود: اگر در روزهای آتی تغییر قیمتی هم صورت بگیرد بسیار کمتر از آن چیزی است که برخی رسانه‌ها اعلام کرده اند.

هاشمی تاکید کرد: هر گونه تغییر قیمت در رابطه با محصولاتی که سازمان غذا و دارو وظیفه قیمت گذاری آنها را بر عهده دارد، اطلاع رسانی خواهد شد.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک