دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ - ۷/۴/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۵۵۰۶۰
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ساعت ۱۴:۰

قیمت آردنانوایی‌های سنتی تغییری نکرده/مخالفت دولت با افزایش قیمت

رئیس انجمن آردسازان با بیان اینکه قیمت نان سنتی تغییری نکرده است،گفت: دولت با افزایش قیمت نان مخالف است.
قیمت آردنانوایی‌های سنتی تغییری نکرده/مخالفت دولت با افزایش قیمت,

سید محمدرضا مرتضوی، رئیس انجمن آردسازان در گفتگو با خبرنگار مهر درباره وضعیت عرضه ماکارونی در مغازه‌های سطح شهر، گفت: روند تولید کارخانجات بزرگ عادی شده و برخی از شرکت‌های بزرگ، حتی میزان تولید خود را نسبت به قبل افزایش داده اند و تولید بیشتری نسبت به ماه گذشته داشته اند.

وی تصریح کرد: بنابراین هیچ مشکلی در تولید و عرضه ماکارونی وجود ندارد.

مرتضوی با بیان اینکه در حوزه تأمین و تولید آرد و نان نیز مشکلی وجود ندارد، گفت: قیمت آرد برای نانوایی‌های سنتی و آزادپز تغییری نکرده است.

وی با اشاره به افزایش هزینه‌های تولید از جمله دستمزد کارگران، اضافه کرد: نانواها برای کاهش هزینه‌های تولید خود باید میزان تولید را بالا ببرند اما چون میزان سهمیه مشخص است، نمی‌تواند چنین کاری انجام دهد ضمن اینکه دولت نیز تاکید دارد که قیمت نان افزایش نیابد اما باید دید که برای کاهش هزینه‌های تولید چه اقداماتی انجام خواهد شد.

مرتضوی با اشاره به ۵ برابر قیمت آرد در نانوایی‌های فانتزی پز گفت: بنابراین قیمت نان‌های فانتزی نیز بسته به استان‌های مختلف ۲.۵ تا ۳.۵ برابر شده است.

وی اضافه کرد: فروشندگان این نوع نان‌ها عنوان می‌کنند که با کاهش شدیدی در حوزه فروش مواجه بوده اند چرا که خرید نان فانتزی برای مردم به صرفه نیست مگر در مناطقی که قدرت خرید مردم بالاست و یا در واحدهای تولیدی که مصرف عمده در این زمینه دارند اما براساس گزارشات میدانی در مناطق مرکزی و پایین شهر، فروش نان‌های فانتزی و حجیم به شدت کاهش یافته است.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک